Wycieczka na Bali

Ile kosztują wakacje na Bali?
Mimo że Bali jest tanią wyspą, to jednak wakacje na Bali należą do jednych z najbardziej kosztownych, jeśli mielibyśmy porównywać między sobą wszystkie rajskie miejsca na świecie. Pierwszym kosztem, który trzeba wziąć pod uwagę jest oczywiście przelot samolotem: tutaj trzeba liczyć się z wydatkiem minimalnie rzędu 2800 zł. Taniej będzie tylko wówczas, gdy na wyjazd zdecydujemy się w jedną dobę: wtedy oferty last minute pozwolą nam dolecieć na Bali i wrócić za 1600 zł.

Następnie, należy przeanalizować koszty noclegów. Tutaj należy liczyć się z wydatkiem około 200-300 zł za całkowicie normalne warunki, czyli za hotel około 3-gwiazdkowy, umieszczony stosunkowo blisko plaży, ale poza najbardziej turystycznymi miejscami na wyspie. Więcej zapłacimy z hotel w okolicach Nusa Dua lub Ubud, zwłaszcza jeśli będziemy chcieli mieszkać w jednym z luksusowych miejsc. Najtaniej natomiast będzie w prywatnych kwaterach, gdzie znajdziemy nocleg już za 15 zł za osobę. Jednak luksusów w takim miejscu nie będzie – na przykład trzeba zapomnieć o basenie oraz o wyżywieniu.

Trzeci pod względem wielkości jest koszt jedzenia na Bali. Jedzenie na wakacjach nie powinno być spartańskie, dlatego legendy o jedzeniu za 5 zł dziennie na Bali można odłożyć w strefę legend i mitów. Jeśli podejdziemy do tego realistycznie, zaplanujemy jedzenie w knajpach, gdzie obiad dla dwóch osób z dobrym alkoholem będzie kosztował około 50 zł. Szczególnie polecane są restauracje, w których żywią się miejscowi: popatrzmy, gdzie w czasie największego ruchu jest najwięcej osób i zaryzykujmy.

Będąc na Bali, koniecznie spróbujmy skorzystać z usług masażu. Masaże dokonywane przez rodowitych mieszkańców Bali nie mają sobie równych. Są tanie jak barszcz, a sprawiają, że stajemy się niesamowicie odprężeni w czasie urlopu! Salony z masażami znajdują się na każdym kroku, ale dla większości Europejczyków poziom higieny, jaki w nich panuje, jest nie do zaakceptowania. Warto więc korzystać z internetowych stron, na których znajdują się opinie w języku angielskim: dzięki temu znajdziemy salon godny polecenia. Kluczową kwestią jest tutaj używanie ręczników w odpowiedni sposób: nie mogą być dzielone na wielu gości salonu, a wyrzucane po każdorazowym użyciu przez jedną osobę. Ile kosztuje oryginalny masaż balijski? Zwykle cena nie przekracza 30 zł. Cena może wzrosnąć, jeśli do masażu używa się specjalistycznych olejków zapachowych.

Jedną z największych atrakcji pobytu na Bali jest możliwość pływania na desce. Kurs surfingu jest tani, a warunki są bajeczne: wietrzne plaże, wysoka temperatura wody i powietrza sprawiają, że ściągają tutaj najprzystojniejsi surferzy z całego świata. Można wypożyczyć deskę i po dwóch godzinach uczenia się z instruktorem spróbować już samodzielnego pływania na desce.

W jaki sposób zwiedzać wyspę?
Gdy przejdzie nam już ochota na leżenie na balijskich plażach, warto wybrać się na wycieczkę po wyspie. Świetnie sprawdzi się tutaj wypożyczalnia skuterów – znajdziemy takich kilka na wyspie. Warto również wypożyczyć auto, aczkolwiek jeżdżenie po miejscowych drogach jest sporym wyzwaniem dla każdego Europejczyka. Wypożyczenie skutera na Bali kosztuje około 15 zł na cały dzień. Paliwo jest o połowę tańsze niż w Polsce. Jeśli jednak chcemy zwiedzać z przewodnikiem, warto wykupić jedną z wycieczek fakultatywnych. Oferty sprawdzimy w lokalnych biurach podróży, a także w internecie. Warto także skorzystać z pomocy rezydenta stacjonującego w naszym hotelu.

Jakie pamiątki z Bali przywieźć do Polski?
Piękne pamiątki z Bali można kupić dosłownie za kilka groszy. Na każdym kroku znajdziemy ręcznie robione piękne figurki drewniane lub biżuterię wykonaną w stylu, którego nie da się znaleźć nigdzie indziej na świecie. Warto jednak unikać najbardziej turystycznych miejsc na tej wyspie, jeśli jesteśmy aktualnie na etapie poszukiwania pamiątek dla bliskich. W najbardziej popularnych wśród zachodnich turystów miejsca za pamiątki płaci się w dolarach, a ceny pozostawiają wiele do życzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here