Luksusowe wakacje - jak je spędzić?

Przez całe swoje życie musiałeś oszczędzać i liczyć się dosłownie z każdym wydanym groszem. Twoi rodzice też nie byli zresztą zbyt bogaci. Nie masz im tego za złe, bo starali się jak mogli, aby tylko zapewnić tobie i twojemu rodzeństwu wszystko to, czego potrzebowaliście w dzieciństwie. Potrafili odmawiać sobie wszelkich drobnych przyjemności, byleby tylko wysłać nas na szkolną wycieczkę albo kupić ubrania z modnego sklepu, noszone przez wszystkich waszych kolegów ze szkoły. Potem, gdy zacząłeś już swoje dorosłe życie, postanowiłeś, że pokierujesz nim inaczej. Że sam zapewnisz sobie taką stabilną sytuację finansową, by nie przejmować się każdą dodatkowo wydaną złotówką na zwykłych zakupach spożywczych. Przez wiele lat ledwo wiązałeś jednak koniec z końcem, dlatego o żadnych wakacyjnych wyjazdach nie było nawet mowy, ale ostatecznie udało ci się tak pokierować swoją karierą zawodową, że dorobiłeś się takich kwot na swoim koncie, o jakich niegdyś mogłeś tylko pomarzyć. Nadeszła więc idealna pora na to, by udać się na swoje pierwsze w życiu luksusowe wakacje. Skoro dotychczas miewałeś spore problemy finansowe, zapewne nawet na krótsze wycieczki nieczęsto sobie pozwalałeś. Odbywałeś je jedynie w Polsce, więc tym razem masz zamiar ruszyć nieco dalej i udać się do tych miejsc, które do tej pory oglądałeś wyłącznie w telewizji i Internecie. Jako że jednak nie masz doświadczenia w takim luksusowym podróżowaniu, nie do końca wiesz, w jaki sposób miałbyś zorganizować dla siebie taki wyjazd. O czym musisz więc pomyśleć? Jaki plan działania powinieneś przygotować, aby dzięki postępowaniu w zgodzie z zawartymi w nim punktami przeżyć taką przygodę, jakiej nie zapomnisz do końca swoich dni?

Po pierwsze – ustal cel podróży. To zdecydowanie najważniejsza sprawa, o której wypadałoby pomyśleć na samym początku, aby przynajmniej jedno zadanie mieć już z głowy. Nie jesteś zresztą w stanie przejść do kolejnych etapów planowania, póki nie ustalisz dokładnie, dokąd w ogóle się udasz. Od razu możesz wyeliminować tutaj wszystkie miejsca znajdujące się w Polsce. Skoro twoich rodziców nie było stać na jakieś specjalnie dalekie podróże, gdy już udało im się zebrać pieniądze na krótszy letni wyjazd, najprawdopodobniej ruszaliście albo nad Bałtyk, albo ewentualnie w Tatry czy Bieszczady. Znasz już te miejsca bardzo dobrze. Polska jest oczywiście piękna i tej urody nie można jej odmówić, ale niestety trudno ci będzie zaznać w niej prawdziwego luksusu. Bo niby mamy coraz łatwiejszy dostęp do przeróżnych pięciogwiazdkowych hoteli – chociażby hotelu Hilton umiejscowionego w centrum Wrocławia bądź Hoteli Gołębiewskich znajdujących się m.in. w Wiśle, ale jednak fantastyczne warunki miejsca zakwaterowania nie gwarantują ci luksusu na całych wakacjach. W końcu będziesz musiał opuścić swój piękny hotelowy pokój. A wtedy zostaniesz przytłoczony szarą polską rzeczywistością, którą znasz już od podszewki i od której wolałbyś na pewno odpocząć. Luksusowe wakacje mają dać ci pełnię szczęścia – od pierwszego dnia wyjazdu do ostatniej jego minuty. Świat stoi przed tobą otworem. Zwłaszcza teraz, gdy masz już pieniądze, jakie pozwalają ci na jego odkrywanie.

Ekskluzywne wczasy powinny być również dla ciebie wygodne. A niekoniecznie takie się okażą, jeżeli w przypływie wiary we własne możliwości i umiejętności postanowisz zaplanować i zorganizować je zupełnie sam – na własną rękę. Takie rozwiązanie może być dobre tylko wtedy, gdy masz mniejszy budżet i z powodu ograniczeń finansowych wręcz nie możesz sobie pozwolić na współpracę nawet z najtańszym biurem podróży. W tym momencie pieniądze nie kierują jednak twoim życiem. Nie wyznaczają ci dróg, jakimi powinieneś podążać – działasz więc niezależnie od nich, nie przejmując się tym, ile ich stracisz. Pozwalasz sobie na nawiązanie współpracy nawet z najdroższym biurem podróży, w którego ofercie znajdziesz (a raczej jego przedstawiciele znajdą dla ciebie) wyjątkowo luksusowe wakacje – takie, o jakich marzyłeś. Wszystko zostanie załatwione za ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here