Wakacje first minute.

Planowanie wakacji to bardzo przyjemna czynność – na wakacje jedziemy aby wypocząć a na pobyt wybieramy piękne miejsca i w ten sposób spełniamy swoje marzenia. Aby pomóc sobie w realizacji marzeń wymagających znacznych nakładów finansowych warto zakupić usługę u touroperatora, który oferuje formą zakupu w opcji first minute.
Wakacje first minute kupuje się z dużym wyprzedzeniem. Wszyscy dawno przyzwyczaili się do opcji last minute, a wiele osób wręcz czeka na takie okazje i tylko w ten sposób organizuje swoje coroczne wakacje. Last minute to rzeczywiście sprawdzony sposób na niską ceną wakacyjnej podróży, ale nie każdy może z niego skorzystać. Osoby, które nie mogą w dowolny sposób swobodnie dysponować swoim czasem a termin ich urlopu zależy od pracodawcy na last minute nie mają co liczyć. Podobnie tak nie planują wyjazdów rodziny z dziećmi – oferty last minute czasem dotyczą miejsc pojedynczych i znalezienie czterech czy pięciu miejsc na wczasy rodzinne w ostatniej chwili jest często niemożliwe.
Całkowitym przeciwieństwem opcji last minute są wakacje first minute. Zakup wczasów w tej opcji ma miejsce nawet rok przed planowanym urlopem. Najwięcej klientów polskich biur podróży wykupuje wakacje first minute w grudniu i styczniu a jedzie na nie dopiero w lipcu lub sierpniu. Zdecydowana większość zakupujących taką usługę to rodziny z dziećmi. Zniżki, jakie oferują biura podróży sięgają czasem 40% katalogowej ceny usługi.
Jednak życie sprawia czasem nieprzyjemne niespodzianki i może się okazać, że na wykupione pół roku wcześniej wakacje nie możemy pojechać. Powodów może być wiele: poważna choroba, śmierć w rodzinie, zmiana pracy i terminu urlopu. Jest zagrożenie utraty części a nawet całości wpłaconych na wycieczkę pieniędzy. Aby taka sytuacja nie miała miejsca warto skorzystać z możliwości ubezpieczenia wycieczki. Polisa ubezpieczeniowa umożliwia zmianę terminu wyjazdu albo całkowitą rezygnację z wyjazdu poprzez pokrycie kosztów, jakie w takich przypadkach pobierają biura podróży. Nie są to koszty naciągane, ale faktycznie organizatorzy wypoczynku wpłacili zaliczki w hotelach, w liniach lotniczych i teraz w przypadku rezygnacji nie odzyskają ich. Dlatego w umowach są punkty, które koszty rezygnacji przerzucają na klientów. Polisa ubezpieczeniowa jest po to, aby te ewentualne koszty w naszym imieniu pokryła firma ubezpieczeniowa. Podobnie stanie się, gdy chcemy przesunąć termin wyjazdu – koszty manipulacyjne związane z tą czynnością również obarczą naszego ubezpieczyciela. Z taką polisą można planować wakacje nawet z rocznym wyprzedzeniem, a koszt ubezpieczenia nie jest wygórowany, obliczany jest proporcjonalnie do wartości zakupionej usługi.
Oferty first minute znajdujące się w reklamach biur podróży dotyczą każdej formy wypoczynku. Są to zarówno bardzo drogie wczasy w odległych egzotycznych krajach, ale także wypoczynkowe turnusy nad polskim morzem czy w górach. Zdecydowanie najwięcej ofert first minute jest jednak dla kierunków egzotycznych, bo są to wycieczki bardzo drogie i klienci poszukują okazji cenowych.
Touroperatorzy sprzedający wakacje first minute dość często łączą tę promocję ze sprzedażą ratalną. Kupowanie wakacji na raty, tak jak telewizora czy mebli, od wielu lat jest możliwe niemal w każdym poważnym biurze podróży. Wykupienie bardzo drogich wczasów do egzotycznego kraju ze zniżką 30-40 procent wynikającą z opcji first minute a do tego rozłożenie tej należności na kilka czy kilkanaście rat sprawia, że wyjazd wydający się być poza zasięgiem naszych możliwości przesuwa się ze sfery marzeń do sfery realnej. Marzenia się spełniają, tylko wystarczy znaleźć na to dobry sposób.
Wszystkie formalności związane z zakupem wczasów czy wycieczki, w tym również z zakupem ratalnym a także ubezpieczeniem wyjazdu można załatwić za pośrednictwem Internetu oraz kontaktów telefonicznych. Mieszkańcy małych miejscowości, w których nie ma przedstawicielstw biur podróży nie muszą jechać do miasta, aby załatwić sprawy związane z organizacją urlopu. Wszystko zrobią za nas pracownicy biur podróży. No prawie wszystko – spakować się musimy jednak sami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here