Wakacje autokarem – o czym należy pamiętać?

Większość osób, które wybierają się na wczasy, jako środek lokomocji wybiera zwykle własne auto, pociąg, a w przypadku dłuższych dystansów – samolot. Innym z rozwiązań są wakacje autokarem, które oferowane są obecnie przez mnóstwo biur podróży. Z pewnością dają możliwość dokładniejszego zapoznania się z wieloma miejscami. Podróż taka to szansa na zaznajomienie się z kolejnymi rejonami, kulturami, ciekawostkami przyrodniczymi i architektonicznymi, co nie jest możliwe w przypadku lotu czy korzystania z kolei. Można w ten sposób zwiedzić nie tylko kraj, ale również inne państwa, przemierzając w ciągu kilkunastu dni przez mnóstwo zakątków Europy. Do tego jest to rozwiązanie ekonomiczne – koszt takiego wyjazdu jest z reguły sporo niższy od klasycznej formy spędzania wakacji.

Oczywiście wiele osób zada miewa z początku pewnego rodzaju wątpliwości dotyczące komfortu. Wybierając wakacje autokarem, trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Te jednak dotyczą wszystkich form podróżowania. Na pewno autokar nie jest odpowiedni dla bardzo małych dzieci, np. w wieku niemowlęcym. Kilkulatki mogą już świetnie odnaleźć się w tej sytuacji, choć oczywiście wiele zależy od osobowości czy dojrzałości danego malucha. Warto powiedzieć, że dzisiejsze firmy przewozowe zapewniają doskonałe warunku w swoich autobusach. Dzięki temu podróż staje się wygodna i przede wszystkim bezpieczna. Autokary wyposażone są w toalety, klimatyzację, darmową sieć wi-fi, często można również skorzystać z odtwarzaczy dvd oraz podpiąć do gniazdka ładowarkę smartfona czy kabel od laptopa. W wielu wypadkach można liczyć na mały posiłek, ciepłe napoje, przekąski. Ponadto obsługa jest profesjonalna i gotowa pomóc pasażerom przy jakichkolwiek kłopotach. Dzięki tym wszystkim elementom wakacje autokarem mogą być naprawdę przyjemnym i niezapomnianym przeżyciem. Dowodem tego są osoby, które decydują się na powtórzenie takiej formy wycieczki w kolejnych latach. W przeciwieństwie do jazdy własnym autem, nie trzeba martwić się o wiele rzeczy, formalności, wybór trasy, można za to w czasie trwania podróży relaksować się, podziwiać widoki, oglądać film, czytać lub spać. Urlopowicz nie musi zapoznawać się z mapą, objazdami, autostradami, szukać parkingów, stacji benzynowych czy miejsc postojowych, co bywa trudne w nieznanych dotąd, dalekich, zagranicznych regionach.

Oczywiście, aby wakacje autokarem przebiegły miło i bezproblemowo, trzeba odpowiednio się do nich przygotować. Podróż taka rządzi się swoimi prawami i dobrze być wyposażonym we wszystko, co potrzebne. Należy zatem dobrze przemyśleć kwestię bagażu podręcznego i rzeczy, które się w nim umieści. Co należy mieć przy sobie, decydując się na wakacje autokarem? Na pewno wszystkie dokumenty, karty płatnicze, gotówkę (w niezbyt dużej ilości), telefon, ulubiony napój, coś do jedzenia (kanapka, drożdżówka, owoc, herbatniki), podstawowe kosmetyki (pasta i szczoteczka do zębów, małe mydło lub płyn, preparat do dezynfekcji dłoni), niewielki ręcznik, grzebień. Przyda się również bluzka z długim rękawem, koszulka na zmianę, ewentualnie bielizna. Warto pamiętać o chusteczkach (suchych i nawilżanych) oraz środkach higienicznych. Ponadto należy do podręcznej torby włożyć również coś, co umili podróż i zabije czas. Może być to odtwarzacz mp3, książka, ulubiona gazeta, krzyżówki, mała gra. Wielu doświadczonych w tym temacie ludzi jest również zdania, że na wakacje autokarem niezbędna jest podróżna poduszka, poprawiająca jakość spania w pojeździe. Osoby, które na co dzień zażywają leki, muszą oczywiście pamiętać o spakowaniu ich. Przy okazji warto zabrać ze sobą środki na chorobę lokomocyjną, lek przeciwbólowy i preparat na kłopoty żołądkowe.

Wakacje autokarem mogą być naprawdę wspaniałym przeżyciem, którego nie zapomni się do końca życia. Sporo osób, które skorzystały z tej formy wycieczki, bardzo poleca je innym, planującym urlop i wyjazd. Warto wybrać dobre biuro podróży, które zapewnia odpowiednie warunki, nowoczesne autokary, profesjonalną obsługę i fachowych kierowców. Bardzo ważne jest również stosowne przygotowanie się do takiej podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here