łódź

Z Torunia nie można wyjechać bez pierników, Gdańsk kojarzy się z bursztynem, a specjalnością Zakopanego są oscypki. Wkrótce wybierasz się do Łodzi i zastanawiasz się, jakie pamiątki przywieźć sobie lub bliskim z takiej wycieczki? Wbrew pozorom miasto znajdujące się w samym centrum Polski również ma wiele do zaoferowania pod tym względem. Poznaj najlepsze pomysły na fajne pamiątki z Łodzi!

Nieśmiertelne magnesy

Nadal jednym z najbardziej kultowych produktów dla turystów są magnesy, które nawiązują do danego miasta, kraju czy też regionu. W przypadku Łodzi najczęściej pojawia się motyw słynnej ulicy Piotrkowskiej, czyli jednej z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Wystarczy zajrzeć na stronę https://lodz.travel/turystyka/pamiatki/, żeby móc dosłownie przebierać w magnesach z pięknymi widokami prosto ze stolicy województwa łódzkiego.

Innym dość często spotykanym na magnesach miejscem jest Plac Wolności, który ma status pomnika historii. Ponadto inspiracją dla wielu pamiątek do powieszenia na lodówce są łódzkie murale, które często są prawdziwymi dziełami sztuki współczesnej. Pamiątką przywołującą wspomnienia z dzieciństwa na pewno będzie magnes z Misiem Uszatkiem, czyli postaci z kultowej, łódzkiej wytwórni filmowej Se-ma-for.

Oryginalna odzież inspirowana Łodzią

Miejskie motywy wkroczyły również do świata mody i w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem wśród fanów oryginalnej odzieży i dodatków. W sklepie z pamiątkami Łódzkiej Organizacji Turystycznej ogromną popularnością cieszą się skarpetki inspirowane historią i kulturą miasta. Na wielu projektach pojawia się także modny jednorożec, który jest kopią mitycznego zwierzęcia z łódzkiego Pomnika Jednorożca.

Na pewno na uwagę zasługują na pewno także bawełniane torby na zakupy, które idealnie pasują do miejskich stylizacji w nowoczesnym stylu. Niedawno pojawiły się również rajstopy ze wzorami nawiązującymi do architektury i fabrycznej historii Łodzi. Uniwersalną pamiątką może być natomiast koszulka, która będzie przypominać o czasie spędzonym w jednym z największych miast w Polsce.

Gadżety z Misiem Uszatkiem

Wielu osobom Łódź kojarzy się nie tylko z fabrykami, włókiennictwem i ulicą Piotrkowską, ale także z produkcjami wytwórni filmowej Se-ma-for. Najbardziej znaną postacią jest oczywiście Miś Uszatek, który jest jedną z najbardziej rozchwytywanych pamiątek w sklepie Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Oprócz bardzo realistycznych magnesów na lodówkę można zaopatrzyć się również w wiele innych gadżetów z sympatycznym misiem.

Bardzo praktycznym prezentem przywiezionym z Łodzi może być zakładka, portfel lub brelok z filcu z podobizną Uszatka. Uśmiech na twarzy na pewno wywołają również ołówki z figurką misia lub urocze kolczyki z modeliny. Największe wrażenie robią natomiast maskotki, które do złudzenia przypominają bajkową postać. Kultowy Miś Uszatek jako pluszowa zabawka nosi piżamę, dres, garnitur lub strój piłkarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here