Nieoczywiste atrakcje Zakopanego

Zakopane od lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, chcących na własne oczy zobaczyć majestat Tatr lub skorzystać z bazy narciarskiej i snowboardowej przygotowanej dla zapalonych wielbicieli tych sportów. Przepiękne widoki, które przyciągają wielbicieli gór zimą i w okresie letnim i mnóstwo dodatkowych atrakcji powoduje, że stolica Tatr pozostaje jednym z tych miejsc, które w Polsce należy odwiedzić. Jakie są mniej oczywiste atrakcje Zakopanego i gdzie najlepiej zamieszkać w czasie pobytu w tym miejscu?

Nieoczywiste atrakcje Zakopanego

Góry to nie tylko oszałamiająca swoim urokiem natura, ale też wyjątkowo charakterystyczna architektura i styl, który można dostrzec na każdym kroku. Wszystkim, którzy chcą nieco lepiej poznać życie toczące się w tradycyjnych chatach zakopiańskich, spodoba się z pewnością wizyta w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba oraz w nieco mniejszej chacie przy Drodze do Rojów. Stworzona z inspiracji Stanisława Witkiewicza – miłośnika i propagatora stylu zakopiańskiego Willa Koliba to jeden z najpiękniejszych do tej pory budynków w Zakopanem. Nieco mniejsza chata przy Drodze do Rojów pozwala natomiast zobaczyć, jak w dawnych czasach mieszkali górale. Podzielona na izbę czarną, gdzie toczyło się życie codzienne i białą, która używana była tylko przy specjalnych okazjach umożliwia na chwilę przenieść się w dawne czasy.

Innym budynkiem wartym odwiedzenia w Zakopanem jest Willa Oksza, gdzie mieści się Muzeum Sztuki XX wieku. Jej projekt także został stworzony przez Stanisława Witkiewicza i do dziś budzi podziw nie tylko z zewnątrz, ale także we wnętrzach, gdzie znajdziemy meble skonstruowane przez Kazimierza Sieczkę.

Wielbiciele nieco surrealistycznej sztuki mogą również w Zakopanem odwiedzić Muzeum Władysława Hasiora, tworzącego rzeźby, które niektórych zachwycają, innych odrzucają. Z pewnością jednak nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Gdzie zamieszkać będąc w Zakopanem?

Zakopane żyje z turystyki, nic dziwnego więc, że znajdziemy tutaj mnóstwo miejsc noclegowych, hoteli, moteli i apartamentów. Jeśli cenimy sobie prywatność, warto zdecydować się na apartamenty w Zakopanem oferowane przez serwis JLS. Pozwala on wybrać apartament w górach, w którym spokojnie odpoczniemy od atrakcji, jakie oferuje Zakopane i jego okolice. Zróżnicowana lokalizacja apartamentów – od ścisłego centrum po Pardałówkę – willową dzielnicę położoną we wschodniej części miasta – pozwala na wybranie dogodnej bazy wypadowej zarówno dla osób wybierających się na piesze wycieczki, jak i korzystających z zimowych atrakcji stolicy Tatr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here