Miejsca na wakacje

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas ma swoje ulubione miejsca, do których wraca regularnie. Morze lub góry, a może jedno i drugie? Jest mnóstwo niezwykłych miejsc do spędzenia tego czasu. Odkrywanie nowych miejsc jest wspaniałą przygodą. Gdzie znajdziemy więc fajne miejsca na wakacje?
Jeśli zastanawiamy się nad spędzeniem tego czasu w naszym kraju, jednym z najpopularniejszych miejsc jest Trójmiasto i nasze wspaniałe Morze Bałtyckie. Gdańsk, Gdynia czy Sopot witają turystów z otwartymi rękami. Poza piaszczystą plażą i ciepłymi, wakacyjnymi promieniami słońca, znajdziemy tu także wiele ciekawych atrakcji. Sopockie molo przyciąga turystów swoimi niezwykłymi rozmiarami, Gdynia zaprasza na swój wspaniały okręt ,,Błyskawica” i żaglowiec ,,Dar Pomorza”, a Gdańsk zabytkową fontanną Neptuna. Jeśli nigdy nas tu nie było, jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wakacje jednak to czas, w którym turystów jest wyjątkowo dużo. Jeżeli więc przeszkadzają nam tłumy, warto odwiedzić Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustkę czy Władysławowo, które turystów nie przyciągają aż w takich ilościach. Poza klasycznymi aktywnościami na plaży jakimi jest wygrzewanie się na plaży czy pływanie, możemy znaleźć w niektórych miejscach wypożyczalnie rowerków wodnych.
Jeżeli woda nie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem, kolejnym miejscem częstych podróży są góry. Zakopane, podobnie jak Trójmiasto jest obleganym przez turystów miejscem. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tu cichszego i mniej zatłoczonego miejsca.
W południowej części naszego kraju warto zobaczyć Pieniński Park Narodowy oraz Bieszczadzki Park Narodowy. Wielbicieli górskich wędrówek te miejsca przyciągają tu od lat. Biorąc pod uwagę niezwykłość otaczających widoków, nie powinno to nikogo dziwić. Wieczorami, po ciężkich wyprawach, lokalne knajpy zapraszają na grzane wino i przekąski.
Świetnym miejscem na odpoczynek może okazać się również Kraków. Niesamowita architektura tego miejsca i ogólnie pojęte piękno, cieszy nie tylko rodaków, ale także obcokrajowców. Atrakcji jest tu wiele. Jeżeli chcemy zwiedzić to miasto całkiem dobrze, tydzień czasu to minimum. Katedra Wawelska, Muzeum Bursztynu, Muzeum Sztuki Współczesnej, Sukiennice to tylko kilka z miejsc wartych odwiedzenia.
Jeśli jednak wolimy spędzić wakacje poza granicami naszego kraju, ale wciąż niedaleko, świetnym miejscem jest Praga. Dojazd autem zajmuje około 7 godzin, możemy również wybrać autobus, który będzie jechał nieco dłużej lub tanie linie lotnicze. Bilety można dostać już od około 30 złotych w jedną stronę. Poza niezwykłą gościnnością Czechów, jedną z większych atrakcji jest zamek na Hradczanach. Pod względem powierzchni jest największy na świecie.
Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Wiedeń. Czas podróży samochodem jest podobny co do Pragi, a atrakcji jeszcze więcej. Zwiedzanie warto zacząć od historycznego centrum, które jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W gotyckiej katedrze św. Szczepana możemy zobaczyć dzieła sztuki. Będąc w Wiedniu powinniśmy także zobaczyć Hofburg, czyli jeden z największych kompleksów pałacowych na całym świecie. Jednym z ciekawszych i bardziej rozrywkowych miejsc jest Prater, najstarszy na świecie park rozrywki, który przyciąga mnóstwo turystów złaknionych wrażeń. Słynny diabelski wiedeński młyn znajduje się właśnie w tym miejscu. Możemy z niego podziwiać niezwykłą panoramę miasta. Liczne karuzele i kolejki górskie zadziwiają już samym swoim wyglądem. Ciekawym sposobem na zwiedzanie miasta jest podróż rowerem. Szybki i wygodny sposób na przemieszczanie się. Mieszkańcy często wybierają ten sposób przemieszczania się, dlatego właśnie znajdziemy tu wiele wypożyczalni. Warto z nich skorzystać, jeśli chcemy zwiedzić wiele miejsc, a czasu może nie wystarczyć.
Warto zastanowić się w jaki sposób chcielibyśmy spędzić wakacje. Od tego zależy, które miejsce najbardziej nam przypasuje. Nie musimy jeździć daleko, żeby przeżyć niezapomnianą przygodę. A niedalekie miejsca nie tylko mogą zaoszczędzić nasze finanse, ale także nieco wydłużyć pobyt w danym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here