szczury

Obecność szczurów w garażu, na strychu, w spiżarni czy też w magazynie może być niemałym problemem. Należy z miejsca rozpocząć deratyzację profesjonalnymi środkami, ponieważ gryzonie przenoszą groźne dla człowieka choroby, mogą dokonać sporych zniszczeń i na dodatek dość szybko się rozmnażają. Sprawdź, jakie produkty do zwalczania szczurów sprawdzą się najlepiej w twoim przypadku.

Stacja deratyzacyjna

Pułapka przypominająca często wyglądem tunel jest jednym z najpraktyczniejszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku produktów do deratyzacji. W pojemniku umieszcza się pastę gryzoniobójczą bądź inny rodzaj trutki przeznaczonej do eliminacji szczurów. Zwabione przynętą gryzonie zaczną regularnie odwiedzać stacje deratyzacyjne z trutką, dlatego należy pamiętać o uzupełnianiu środków gryzoniobójczych.

Sporą zaletą takich pułapek jest to, że można ich używać nawet na świeżym powietrzu. Trutka nie ulegnie zniszczeniu przez deszcz, ponadto ze względu na dość niewielkie rozmiary nie powinna stanowić zagrożenia dla zwierząt domowych i dzieci. Dodatkowo większość stacji deratyzacyjnych jest zamykana na klucz, dzięki czemu dziecko lub inna niepowołana osoba nie może wyjąć trutki z pojemnika.

Granulat na szczury

Szczury wyjątkowo chętnie sięgają po rozsypany w różnych zakamarkach budynku granulat. Odpowiada im forma takiego pokarmu, na dodatek niekiedy producenci stosują wabik w postaci granulatu o zapachu zboża. Za zaletę tego rozwiązania można również uznać fakt, iż trutka ma właściwości mumifikujące. Dzięki temu umierające szczury są zasuszane od środka i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, który mógłby zaniepokoić inne osobniki.

Na dodatek, choć granulat zaczyna działać już po jednorazowym spożyciu, to śmierć gryzonia następuje dopiero po kilku dniach. W ten sposób inne szczury nie kojarzą trutki z potencjalnym zagrożeniem. W sklepie online Vaco są dostępne produkty ze specjalną substancją o gorzkim smaku, która ma za zadanie zniechęcić dzieci i zwierzęta domowe do spożycia granulatu. Niektóre środki nadają się również do stosowania na zewnątrz budynku.

Pułapka żywołowna

Takie rozwiązanie może przypaść do gustu osobom, które nie chcą zabijać szczurów. Ponadto może sprawdzić się w sytuacji, gdy z różnych względów nie można zastosować trutki. W pułapce żywołownej, określanej często jako chwytacz, umieszcza się wabik. Po wejściu szczura do pojemnika i dotknięciu przez gryzonia odpowiedniego elementu zwalniana jest blokada i zamykane są drzwiczki.

Uwięzionym szczurom nie dzieje się krzywda, ponadto pułapki żywołowne nie stanowią najmniejszego zagrożenia dla dzieci i zwierząt domowych. W niektórych chwytaczach może zmieścić się nawet kilka gryzoni, co znacząco ułatwia wyłapanie ich. Takie rozwiązanie może sprawdzić się również w sytuacji, gdy gniazdo szczurów znajduje się w trudno dostępnym miejscu i usunięcie zwłok otrutych zwierząt mogłoby być problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here