BACARDI

Pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam do głowy kiedy słyszymy o rumie, to najprawdopodobniej ciepłe kraje. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pochodzi właśnie stamtąd. Wyspy Karaibskie, Hawaje, Australia czy Ameryka Południowa, to miejsca w których ten alkohol traktowany jest jak świętość. Dlaczego warto rozpocząć swoją przygodę z tym alkoholem?

Skąd pochodzi rum i dlaczego jest tak popularny?

W 1493 roku, Krzysztof Kolumb przedstawił Nowemu Światu trzcinę cukrową. Właśnie wtedy, zaczęła się produkcja rumu na Barbadosie, a następnie na Jamajce. W kolejnych latach, stał się jednym z głównych produktów, które wytwarzano na tych terenach. Dzięki idealnym warunkom klimatycznym, trzcina rosła dosłownie jak szalona. Rum produkuje się dokładnie ze sfermentowanego soku ze wcześniej wspomnianej trzciny cukrowej, a aby móc nazwać ten alkohol rumem, musi spełniać jedynie dwa warunki. Po pierwsze, odpowiednia moc procentów. W Europie przyjmuje się minimalnie 37,5%, w Ameryce zaś musi być to przynajmniej 40%. Drugim warunkiem, jest rzecz, która wydaje się dość logiczna, bo musi być produkowany z niczego innego jak właśnie trzciny cukrowej. Rum to jeden z najbardziej różnorodnych alkoholi, ponieważ po spełnieniu tych dwóch warunków, możemy edytować go w dowolny sposób. Istnieją bowiem różne style, kolory oraz metody produkcji.

Rum Bacardi – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie

Rum Bacardi to alkohol o bardzo interesującej historii. Jego autor, dokonał wielu ciekawych odkryć, dzięki którym dzisiaj mamy możliwość kosztowania tego smakowitego trunku. Logo rumu Bacardi, nie bez powodu przedstawia nietoperza. Ponoć w miejscu jego produkcji, było ich tak wiele, że żona autora zaproponowała, żeby został jego symbolem. Rum Bacardi znajdziemy na stronie https://swiat-whisky.sklep.pl/61-rum. Jeśli jeszcze nie znasz tego charakterystycznego smaku, koniecznie musisz się z nim zapoznać. Świetnie komponuje się we wszelakich drinkach, a chyba najbardziej znany z nich to Cuba Libre, czyli rum z dodatkiem coli oraz wyciśniętej limonki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here