buty wojskowe

Stroje militarne są często wybierane przez mężczyzn. Sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i na bardziej wymagające wyjścia na trasy wycieczkowe, znajdujące się na przykład w górach lub miejscach mało uczęszczanych. Doskonałym dodatkiem do nich mogą być także wojskowe buty. Dowiedz się, jakie mają zalety.

Solidne wykonanie

Pierwszym i bez wątpienia największym plusem posiadania butów wojskowych jest ich trwałość. Ze względu na to, iż obuwie tego typu przeznaczone jest na trudne warunki i długie użytkowanie w terenie, jego wykonanie jest na najwyższym poziomie. Buty te mają przede wszystkim mocne materiały, takie jak skóra licowa i cordura, które nie poddają się trudnym warunkom. Warto także zwrócić uwagę na nici, które wykorzystywane są do ich szycia. Przykładowo w butach marki Meindl wykorzystywane są mocne nici nylonowe, które nawet w trudnych warunkach nie ulegają rozerwaniu.

Wiele modeli posiada wzmocnione specjalną gumą noski, która dodatkowo chroni je przed przetarciem i urazami mechanicznymi.

Istotna jest także wysokość cholewki oraz możliwość jej mocnego sznurowania za sprawą systemu dziurek i haczyków. W efekcie zabezpiecza i stabilizuje kostkę, zmniejszając ryzyko jej skręcenia.

Nieprzemakalność i oddychający materiał

Buty wojskowe często noszone są w skrajnych warunkach, jak bardzo wysokie temperatury, ulewny deszcz, czy nawet brodzenie w potoku. Dlatego też oprócz wytrzymałości mechanicznej muszą odznaczać się odpornością na przemakanie. Dzięki temu chronią nogi zarówno przed deszczem, jak i podczas zagłębiania się w głębszą wodę, jak wspomniany potok, albo duża ilość błota.

Jednocześnie buty takie muszą mieć właściwości oddychające, dzięki czemu będą przepuszczać nadmiar ciepła oraz wilgoci na zewnątrz. Pomagają w ten sposób w termoregulacji oraz zachowaniu większej higieny stóp.

Połączenie tych dwóch cech – oddychalności materiałów oraz nieprzemakalności – zapewnia doskonałe warunki na każdą podróż i chroni użytkownika przed chorobami.

Solidna podeszwa na każdą nawierzchnię

Wojskowe buty są także doceniane ze względu na podeszwę, dostosowaną do poruszania się po trudnych drogach. Najczęściej wykorzystywana jest podeszwa Vibram, która charakteryzuje się wysoką przyczepnością do różnych nawierzchni, a dodatkowo może mieć właściwości antypoślizgowe na takich substancjach jak oleje i smary. Co więcej, jej stosunkowo wysoka twardość i duża grubość to gwarancja tego, że nawet na trasie, która prowadzi poza uczęszczanymi szlakami, użytkownikowi będzie bardzo wygodnie. Podeszwa tego typu doskonale chroni przed kamieniami, korzeniami czy innymi drobnymi nierównościami terenu.

Obuwie na każdą okazję

Buty wojskowe w sklepie internetowym militarjach.pl odznaczają się wszystkimi wymienionymi cechami. W efekcie mogą być stosowane nawet na najbardziej wymagających trasach, jak choćby podczas trekkingu, survivalu czy spotkań ASG. Na co dzień staną się świetnym dodatkiem do stroju militarnego, podkreślając jego charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here