Jak podróżować kamperem?

Zdecydowanie możesz powiedzieć, że podróże są bardzo ważną, a nawet nieodłączną częścią twojego życia. Gdy tylko możesz i masz więcej czasu, od razu gdzieś wyjeżdżasz. Nie muszą to być koniecznie jakieś szczególnie dalekie wyjazdy, bo nawet z tych odbywanych po Polsce cieszysz się jak małe dziecko, z radością opuszczając swój spokojny azyl kryjący się pod postacią domu i wiedząc, że teraz czekają na ciebie same nowe przygody. Niby takie klasyczne podróże w pełni cię satysfakcjonują, ale jednak jakoś ostatnio zacząłeś oczekiwać od swojego turystycznego życia czegoś więcej. Dawno temu zrezygnowałeś z wyjazdów organizowanych przez typowe biura podróży. Od paru lat sam wszystko sobie planujesz, ale i tak metoda tak bardzo ci spowszedniała, że na myśl o ponownym zatrzymaniu się w hotelu o kiepskich warunkach robi ci się niedobrze. Widzisz zresztą, że twoja pasja do podróży wpływa niestety dość niekorzystnie na stan twojego budżetu. Masz coraz mniej pieniędzy, a twoje oczekiwania względem wypraw są coraz większe, bo skoro Polskę zdążyłeś już zwiedzić wzdłuż i wszerz i byłeś już nawet we wszystkich interesujących cię krajach Europejskich, teraz musisz wyruszać znacznie dalej, chcąc przeżyć coś nowego. Taką szansę dadzą ci jednak podróże kamperem. Będąc wprawionym turystą najprawdopodobniej już kiedyś się nad nimi zastanawiałeś. Z jakichś powodów musiałeś jednak z nich zrezygnować, skoro wciąż udajesz się na wakacje autem, autokarem lub ewentualnie samolotem. Wszystko to może się zmienić. Tylko kamper potrzebny ci jest do tego, byś na nowo odkrył cudowny świat podróżowania.

Kamper to fantastyczny pojazd. Ulubiony środek podróży doświadczonych i zaawansowanych turystów. Nie można zresztą nazwać ich zwyczajnymi turystami – to osoby zafascynowane światem, dla których jego odkrycie jest największym życiowym celem. Bardziej pasowałoby do nich określenie “wędrowcy”. Podróżują po świecie i wykorzystują do tego każdą nadarzającą się okazję i wolną chwilę, nieraz totalnie rezygnując ze swojego życia osobistego, rodziny czy jakiegoś szczególnego rozwijania kariery zawodowej. Pracują tylko po to, by zarabiać na swoje marzenia, ale jako że w taki sposób nie są w stanie dorobić się pokaźnych kwot na koncie, radzą sobie jakoś z tymi mniejszymi, oszczędzając chociażby poprzez podróżowanie własnym kamperem. Dla ciebie ten środek transportu też może stać się twoim najlepszym kompanem na wycieczkach. Dzięki niemu przestaniesz martwić się o to, gdzie ostatecznie się zatrzymasz, gdy już dojedziesz do celu. Swój mały hotel zawsze będziesz mieć przy sobie. Jeśli postanowisz, że zamierzasz zrobić sobie krótką przerwę w podróży, bo nagle jakieś miasto tak bardzo ci się spodoba, że postanowisz zostać nim na dłuższą chwilę, poszukasz w nim po prostu pola campingowego i tam rozłożysz się ze swoją domową bryką. Zaoszczędzisz sporo już na samym zakwaterowaniu. Bo skoro często podróżujesz, sam dobrze wiesz, ile potrafią kosztować hotele za granicą czy nawet te umieszczone w Polsce.

Już sama wizja podróżowania kamperem może wprawić cię w zachwyt. Pomyśl tylko, o ile większą wartość będą mieć twoje wycieczki, gdy przestaniesz je od czegokolwiek uzależniać. A niestety tak się dzieje, kiedy przychodzi do wyboru miejsca zakwaterowania. Rezerwujesz dla siebie hotel czy pensjonat w wybranym terminie i w zaplanowanym dniu przyjazdu musisz stawić się w jego progach, by następnie spędzić w nim cały tydzień lub nawet dwa tygodnie. W międzyczasie udaje ci się odnaleźć w okolicy ciekawsze miejsca, ale nie jesteś w stanie się do nich “przeprowadzić” – niby wolno ci to zrobić, ale wiąże się to z kolejnym wydatkiem, którego w takich dalszych podróżach wolałbyś na pewno uniknąć. Podróże kamperem dają ci zdecydowanie większą swobodę. Wsiadasz do swojego domu na kółkach, obierasz cel wycieczki i po prostu jedziesz. Gdy masz ochotę się zatrzymać, robisz to, bo nikt nigdzie na ciebie nie czeka. Twoje wyjazdy są przepełnione spontanicznymi akcjami, z których zazwyczaj tworzą się najwspanialsze wspomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here