Wymarzone wakacje

Jakie są twoje wymarzone wakacje?
Czy myśląc o idealnym urlopie, wyobrażasz sobie plaże, morze i opalanie?
A może bardziej kuszące byłyby piesze wycieczki wśród lasów lub gór? A może jesteś typem osoby, która lubi zwiedzać muzea lub inne obiekty historyczne? A może w grę wchodzą podróże last minute?
Wiele z nas chciałoby jednak po prostu oderwać się od rzeczywistości i codziennych zajęć i zrelaksować się w całkiem innym otoczeniu. Ale co zrobić, jeśli myślimy, że obojętnie jakie wakacje są poza naszym budżetem?
Czy to oznacza, że musimy kolejne lato spędzać w domu lub co najwyżej w ogródku? Oczywiście, że nie.
Prawdą jest, że nawet zagraniczne wycieczki nie muszą być drogie. Być może słyszeliśmy o młodych, odważnych osobach, które z plecakiem w ręku zwiedziły pół świata? Jak to zrobić?
Na początku musimy się zastanowić, jak zapolować na tani bilet lotniczy. Jest kilka stron internetowych-wyszukiwarek które pomogą nam znaleźć przystępne ceny. Wiadomo, że musi to zająć trochę czasu, czasami dni lub tygodni, aby znaleźć coś wyjątkowego. Warto codziennie sprawdzać takie wyszukiwarki, aby być na bieżąco i nie przegapić żadnej okazji. Czasami takie wspaniałe ceny są dostępne tylko kilka godzin dziennie. Nie mało też osób skorzystało z błędu w systemie i kupiło bilety we wręcz nierealnych cenach do Brazylii lub Stanów Zjednoczonych. Wytrwale więc sprawdzajmy bilety każdego dnia!
Jakie kierunki nas interesują aby wakacje naprawdę były udane? Czy jest to słoneczna Grecja lub pełna słońca Hiszpania? A może wolimy pozwiedzać zabytkowe Włochy i delektować się wspaniałą kuchnią?
Jest to bardzo ważna kwestia i nie każdemu odpowiada, ale jeśli chcemy mieć na prawdę tanie wakacje musimy być bardzo elastyczni jeśli chodzi o kierunek podróży. Dlaczego? Bo musimy jechać tam gdzie znajdziemy tani bilet. Oznacza to, że nasze upodobania nie są najważniejsze. Ale czyż cały świat nie jest ciekawy? Gdy blisko naszego miejsca zamieszkania znajduję się lotnisko z linia lotniczą, która akurat proponuje tanie loty do Wenecji- warto jechać właśnie w tym kierunku. Być może za kilka miesięcy będzie gorący sezon na nasza ukochaną Hiszpanie. Nie bójmy się też przesiadek. Choć wydaję się to dosyć nie logiczne, często loty z przesiadką na innym lotnisku, są o wiele tańsze. Musimy tylko zostawić sobie odpowiednią ilość czasu , na wypadek, gdyby lot się opóźnił i żebyśmy nie musieli potem żałować naszych wspaniałych wakacji.

Ale jeżeli już znaleźliśmy już odpowiednie bilety, to co z noclegiem? Jaki hotel wybrać? No właśnie, wcale nie musi to być hotel. Warto zainteresować się portalami, które proponują tańsze możliwości noclegów. Jest ich naprawdę sporo. Często możemy wynająć pokój od osoby prywatnej, co znacznie obniża koszty. Możemy wtedy korzystać ze wspólnej kuchni i łazienki. Nie jest to opcja dla osób, które w wakacje potrzebują luksusów, bardziej dla osób ciekawych przygód i świata.
Istnieją też portale, w których znajdziemy noclegi całkiem za darmo. Polityka takich stron jest taka, aby podróżować i poznawać nowych ludzi. Jest to dobre rozwiązanie dla odważnych. Warto również zainteresować się hostelami, w których znajdziemy rozsądne ceny.

Zaletą gdy wynajmuje całe mieszkanie lub pokój od osoby prywatnej jest to, że możemy gotować na własne potrzeby. Domyślamy się, że gdyby przyszło nam całe dwa tygodnie naszych wakacji jeść na mieście to znacznie podniosłoby to koszt naszego urlopu. Nie oznacza to, że musimy spędzać wakacje przy garnkach. Jest naprawdę wiele prostych posiłków, które możemy przygotować we własnej kuchni. Jest to dobra okazja, by poczuć klimat danego miejsca, żyć jak miejscowi ludzi, robić razem z nimi zakupy. Możemy poszukać kilka przepisów na regionalne dania w internecie lub podpytać miejscowych ludzi. Będzie to nie zapomniana przygoda, wraz z kultura i zabytkami, poznamy też miejscowe przysmaki.

Gdy zastosujemy tych kilka prostych rad, mamy szanse na udane wakacje, a co najważniejsze, takie które nie zrujnują nam domowego budżetu. Miłego wypoczynku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here