Hiszpański na t(r)opie – studiuj iberystykę

Język angielski zawładnął szkołami i ambicjami młodych ludzi. Uważa się, że jest to najważniejszy język obcy i należy go umieć w przynajmniej komunikatywnym stopniu. Oczywiście, jego znajomość bardzo ułatwia późniejsze znalezienie pracy bądź porozumiewanie się za granicą. Jednakże coraz częściej pracodawcy stawiają na osoby znające hiszpański. Umiejętność posługiwania się tym językiem skutecznie wyróżnia kandydatów starających się o pracę oraz daje szereg różnych możliwości zawodowych w Polsce i na świecie.

Iberystyka – wszystko o kulturze hiszpańskiej 

Językiem hiszpańskim posługuje się ponad półtora miliarda ludzi na świecie. Dlatego bezproblemowe mówienie i pisanie po hiszpańsku sprawia, że podróże na Półwysep Iberyjski, ale także Ameryki Południowej czy Północnej będą sprawiały dużo większą przyjemność. Wybierając kierunek iberystyka, można spodziewać się takich przedmiotów jak kultura i cywilizacja oraz historia Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, literatura i kino hiszpańskie, sztuka prezentacji czy praktyki zawodowe. Oczywiście w siatce programowej nie zabraknie zajęć związanych stricte z nauką tego języka. Przedmiotami praktycznymi będą ćwiczenia wymowy, pisania, słuchania, tłumaczenia pisemne i ustne oraz czytanie i umiejętność prowadzenia dyskusji. Ciekawym połączeniem jest nauka iberystyki i zagadnień marketingowych na kierunku prowadzonym przez Grupę Uczelni Vistula. Oprócz intensywnej nauki hiszpańskiego można zapoznać się też ze specjalistycznymi zwrotami i zwyczajami figurującymi w reklamie, biznesie, marketingu. Pomoże to z pewnością w przyszłym miejscu pracy, gdyż język ten może być przydatny w wielu zawodach.

Wyjedź na wymianę studencką

Języka najlepiej uczyć się w praktyce. Dostępne wyjazdy w ramach programów ERASMUS pozwalają poznać kulturę w innych krajach oraz ćwiczyć wymowę, pisanie i nauczyć się poprawnego akcentu. To też okazja, by nawiązać nowe znajomości i rozeznać się w lokalnym rynku pracy. Warto zainteresować się wymianą i poprosić o wszelkie informacje na ten temat w dziekanacie uczelni. Przez jeden bądź dwa semestry zrealizuje się wymagany program i wróci z bagażem przydatnych doświadczeń.

Otwórz drzwi do kariery

Kończąc 5-letnie studia z pewnością znajomość hiszpańskiego osiągnie poziom C1-C2. To oznacza, że bezproblemowo, płynnie i szybko będzie można porozumieć się w tym języku. Po otrzymaniu dyplomu można już tylko rozglądać się za interesującym zatrudnieniem i budować ścieżkę kariery. Możliwości pracy są różnorodne. Pracodawcy chętnie przyjmują absolwentów na stanowiska redaktorów portali i prasy, w biurach tłumaczeń, w mediach i branży rozrywkowej, w placówkach edukacyjnych oraz w roli organizatorów czy managerów wydarzeń kulturalnych. Dla osób lubiących sztywny harmonogram, wytyczne bądź skuteczne działanie, idealne na miejsce pracy będą międzynarodowe korporacje i firmy albo organizacje państwowe i pozarządowe. Jednym słowem – iberystyka otwiera wiele drzwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here