noclegi w Chłapowie

Miłośnicy nadmorskich miejscowości obowiązkowo powinni spędzić wakacje lub krótszy urlop w malowniczo położonym Chłapowie.

Chłapowo na wakacje

Chłapowo to niewielka miejscowość turystyczna, położona nad morzem, a jej główną atrakcją jest tak zwany Wąwóz Chłapowski, określany przez mieszkańców Kaszub Rudnikiem. Ten specyficzny wąwóz jest też rezerwatem przyrody, który aż kusi na spacer, w trakcie którego można podziwiać lokalną florę i faunę. Co ciekawe, główne wejście do wąwozu znajduje się w samym centrum Chłapowa, a zwiedzający mogą zdecydować, czy będą zwiedzać wąwóz trasami, które biegną dnem lub górą doliny. Trasa dolna jest całkowicie odizolowana od ruchu drogowego, dzięki czemu można podziwiać piękno przyrody w ciszy i spokoju, a także delektować się wręcz niespotykanym ukształtowaniem tamtejszego terenu.

Inne atrakcje Chłapowa

Jedną z często wymienionych atrakcji Chłapowa jest zabytkowa wieś Rybacka, w której do dziś zachowane zostały chałupy o tradycyjnej dla tego regionu konstrukcji (tzw. konstrukcja szachulcowa). W wiosce wciąż żyje grupa rybaków, która stacjonuje swoje łodzie przy plaży, oferując turystom możliwość przepłynięcie wgłąb morza.

Plaża w Chłapowie

Jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości jest też specyficznie położona plaża. Plaża w Chłapowie położone jest u stóp stromego klifu, przez co też co roku przyciąga ona dziesiątki turystów chcących podziwiać to piękne miejsce.Gówna plaża pokryta jest drobnym, białym piaskiem bez kamieni, co przyciąga zapaleńców pływania i opalania. W Chłapowie można też aktywnie spędzać czas na strzeżonych kąpieliskach, korzystać z przejażdżek skuterami czy wziąć udział w meczach piłki plażowej. Wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas na pewno nie będą się nudzić i nie zawiodą się ofertą tej miejscowości (zobacz oferty noclegów nad morzem).

Raj dla paralotniarzy

Ci, którzy nie mają lęku wysokości mogą polatać na paralotniach. Kolorowe paralotnie szybują nad Chłapowskim klifem i piękną plażą. To wręcz stały widok w sezonie letnim. Wysoki klif stwarza doskonałe warunki do startu, zaś wiatry znad morza doskonale niosą paralotniarzy wzdłuż plaży, która jest wygodnym i obszarem lądowiskiem. Lot na paralotni to niezapomniane przeżycie, lecz tylko dla tych, którzy nie mają lęku wysokości.

Noclegi w Chłapowie z przymorzu.pl

Doskonale rozbudowana i przygotowana pod turystów baza noclegowa Chłapowa co roku przyciąga żadnych morskich szaleństw wczasowiczów. Na tych najbardziej wymagających czeka na przykład Willa przy plaży czy domki Słoneczne Zakole. Całą ofertę, a także noclegów można sprawdzić dzięki serwisowi przymorzu.pl. Pięknie położone noclegi w Chłapowie będą doskonałym uzupełnieniem cudownej atmosfery tej nadmorskiej miejscowości. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana, oferuje pokoje, apartamenty i domki. Swój idealny nocleg znajdzie nawet najbardziej wymagający wczasowicz, rodziny z dziećmi, czy seniorzy. Serwis przymorzu.pl pozwoli na indywidualne dobieranie ofert i ich rezerwowanie z wyprzedzeniem. Wakacje w Chłapowie to niezapomniane chwile, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here