Gdzie na wakacje

Bardzo dużo osób wyjeżdża do coraz to bardziej egzotycznych krajów. Jest to bardzo fajna odskocznia od codzienności i warto czasami się zastanowić czy taniej nie będzie wyjechać do kraju, gdzie jest cały czas ciepło i w miarę tanio, niż nad polskie morze. Bardzo często wyjazd nad polskie morze, gdzie ceny w okresie letnim są bardzo wysokie jest nieopłacalny. Tak samo się dzieje jeśli ktoś posiada nie tylko żonę ale także dzieci i nie daj Boże psa. To jeśli ma zapłacić za każdą osobę to naprawdę będą to ogromne sumy pieniędzy. Dlatego w dzisiejszych czasach, gdzie samoloty stały się tak tanie, że bardziej opłaca się latać niż jechać samochodem, opłaca się lecieć do ciepłego kraju, gdzie można znaleźć bardzo fajny pokój za nieduże pieniądze i tak spędzić czas na wakacjach. Polacy uwielbiają wybierać kierunki, które są przede wszystkim tanie i tutaj jednak trzeba się trochę zastanowić, ponieważ waluta Polska nie jest zbyt mocna jeśli porówna się ją do całego kraju. Co za tym idzie to to, że jeśli ktoś chce jechać do kraju gdzie będzie dość tanio, trzeba przede wszystkim wybierać kraje dość biedne, gdzie jeszcze nie ma za dużo turystów, jeśli trafi się na kraj, gdzie jest bardzo dużo turystów to łatwo można wpaść w pułapki, które są zastawiane przez lokalne osoby, które żerują na turystach, którzy nie znają egzotycznego języka, a także nie potrafią się dogadać w każdej sytuacji. Jest to bardzo ciekawe, że nie dzieje się tak tylko w krajach egzotycznych, jednak o tym w dalszej części tekstu.

Azja
Najczęściej wybierany kierunek to Tajlandia. Wakacje w Tajlandii jest to bardzo dobry sposób na odskoczenie od lokalnego środowiska i zobaczenie jak można żyć w innym kraju. Bardzo dużo turystów nie zachęca do podróżowania do tego kraju, jednak patrząc na inne kraje to jeszcze nie ma ich tam aż tak wielu. Jest to spowodowane wysokimi cenami lotów, ponieważ jeśli ktoś chce tam dolecieć to musi liczyć się na wydatek około 2000 zł w dwie strony, a co za tym idzie bardzo często w tej samej cenie można znaleźć okazje last minute i spędzić czas bliżej rodzinnego domu, a także w ciepłych krajach. Jednak jeśli chodzi o Tajlandię to jest to świetne miejsce do wypoczynku i jeśli ktoś ma czas i pieniądze to warto się tam wybrać. Przede wszystkim chodzi tutaj o ceny jakie tam są, ponieważ jeśli pojedzie tam ktoś z Polski to sam lot jest drogi, jednak jeśli chodzi o koszty życia na miejscu to są one stosunkowo niskie.

Europa
Zazwyczaj wybiera się kraje południowe, które są bardzo ciepłe. Do wyboru są takie kraje jak: Włochy, Hiszpania, Grecja, Malta, Cypr. Są to kraje, które są bardzo rozwinięte turystycznie i nic w tym dziwnego, że tak jest, ponieważ żeby tam pojechać nie trzeba posiadać nie wiadomo jak dużych pieniędzy. Jeśli chodzi o oszustwa jakie stosują lokalne osoby na turystach to można tutaj przytoczyć Włochy, gdzie za jedzenie pizzy trzeba oczywiście zapłacić, jednak jeśli ktoś weźmie widelec i nóż to jest to usługa, która jest dodatkowo płatna. Jest to dość ciekawe i jeśli ktoś znajduje się we Włoszech to warto żeby zwrócił na to uwagę podczas zakupu pizzy i jeśli zostaną mu przyniesione sztućce to warto żeby po prostu ładnie za nie podziękował i odmówił ich wzięcia, uniknie się dodatkowej opłaty za usługę, która czasami wynosi aż 2 euro od osoby, co wcale nie jest małą sumą.

Afryka
Jeśli chodzi o ten kraj to najczęściej wybiera się chyba Egipt. Jest to kraj, który jest bardzo rozwinięty turystycznie i nic w tym dziwnego, bo jak widać można tam spotkać ludzie praktycznie z całego świata. Egipt swoją sławę zawdzięcza głównie swojej historii, która jest poruszana w bardzo dużej ilości książek i filmów, a co za tym idzie ludzie jadą tam po prostu żeby zwiedzać. Niekiedy można spotkać osoby, które pojechały tam żeby po prostu wypocząć na plaży przy basenie, jednak czasami taka usługa jest bardzo droga. Tak jak w Europie jest to kraj, gdzie turystów jest bardzo dużo i tak jak w Europie trzeba być uważnym na różnego rodzaju przekręty ze strony lokalnych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here