Co robić w te wakacje?

Wakacje zazwyczaj kojarzą nam się z okresem letnim, z dużą ilością wolnego czasu oraz beztroskim życiem. Co raz więcej polaków docenia swój czas wolny i nie przeprowadza remontów w domu czy szuka dodatkowego zarobku. Faktem jest też, że sytuacja finansowa poprawia się w znacznym tempie. Nauka o finansach też już nie jest obca i większość wakacji “fundowane” jest z oszczędności.

Zatem jak spędzić wakacje, które ma się tylko raz w roku? Ogrom możliwości sprawia, że często stajemy przed trudnymi wyborami. Więc jak się określić, jak szukać idealnego miejsca i czy w ogóle chcę podróżować? Poniżej przygotowany jest zestaw pytań, które nakierują Cię na wybór odpowiedniego wypoczynku właśnie w te wakacje.

1) Jaką osobą jestem? Czy lubię towarzystwo, czy raczej czas spędzony samotnie będzie tym odpoczynkiem. Odpowiadając szczerze na to pytanie, już w większym zakresie obrazujesz sobie kierunek wakacyjnej przygody. Będąc osobą towarzyską, nie wybierzesz się w samotną podróż po najpiękniejszych zamkach w Polsce i na odwrót, jeżeli jestem typem samotnika nie wybierzesz się do “polskiego Las Vegas” jakim jest Mielno nad morzem.

2) Osoby towarzyszące bądź ich brak. Jeżeli masz rodzinę i właśnie to ona będzie towarzyszyła Ci w wolnym czasie, dobór miejsca powinien ją uwzględnić. Ciężko będzie jechać pod namioty na leśną polanę wtedy, kiedy osoba na przykład uczulona co chwilę będzie kichała. Tak samo, jak jesteś singlem, łatwiej będzie Ci zwiedzić Polskę balonem jak z trzyletnim dzieckiem, które nie może usiedzieć ani chwili.

3) Nakład finansowy. To jeden z głównych argumentów przy pomyśle jak spędzić wakacje. Osobiście uważam, że aby dobrze się bawić nie potrzebne są pieniądze. Jak lubisz podróżować i twoje finanse pozwalają na to, świetnie. Jednak jak budżet jest ograniczony albo rodzice stwierdzili, że w tym roku wakacje spędzamy w domu, to już trzeba pomyśleć jak je spędzić.

4) Jak zostaję w domu. To pomyśl, kto ze znajomych jest również w domu, jak daleko masz jezioro, rzekę, basen, a być może mieszkasz nad samym morzem. Spędzenie wakacji nad wodą, doskonale wpływa na nasze samopoczucie, a promienie Słońca nas opalą.
Nie masz wody? To może las, spotkanie z przyrodą wycisza, uspokaja powoduje, że stajemy się empatyczni do przyrody. Wiesz, że las w lecie jest w stanie wyżywić człowieka ? Zrób sobie wycieczkę życia, jedź na tydzień w nasze polskie bory.

5) A jak nigdzie nie jadę i deszcz pada chwile? A wiesz jak mocno energetyczny jest taniec w letnim deszczu? Wiesz jak dużą przyjemność odbierasz sobie starając żyć w idealnych i sterylnych warunkach ? Wakacje to czas, kiedy masz szaleć, próbować i doznawać. To nie idzie w tym kierunku, że próbuje alkoholu, to jest zły tok myślenia. Wakacje są po to, aby robić coś ekstra, coś czego nigdy nie robiłeś, przełamywać bariery. Skocz na bungee, leć balonem, wejdź na drzewo, idź spać do lasu, tańcz w deszczu. Mieszkasz w dużym mieście ? Spróbuj wolontariatu, schronisko dla psów przywita Cię z otwartymi ramionami, kiedy będziesz chciał wyprowadzić psy na spacer.

6) Jestem domatorem. Wakacje to nie czas na siedzenie w domu. Osobiście uważam, że nawet grać w szachy można na polanie. Spróbuj wyjść na zewnątrz. To właśnie tam jest całe życie. To właśnie tam pies goni kota, goła tuli się do gołębia. To właśnie tam w lesie człowiek ucieka przed dzikiem, bo warchlak zapiszczał.

Sposobów na spędzenie wakacji jest mnóstwo. Dziś w dobie mobilności możemy robić zdjęcia, nagrywać filmy. Mając ten czas dla siebie spędź go aktywnie. Ponieważ dobrze spędzone wakacje wystarczą, aby naładować twoje emocjonalne baterie na kolejne dziesięć miesięcy. Dobrze wykorzystany czas w lecie, da Ci ogrom tematów do rozmowy z nową dziewczyną czy chłopakiem. Nasze przygody życia, nie biorą się z oglądania czy uczenia, nasze przygody życia biorą się z doświadczania. Już dziś przypomnij sobie co wspominasz z przeszłości ? Film, który oglądałeś, czy raczej przygodę, jaką przeżyłeś? Która z tych wspomnień wzbudza w Tobie większe emocje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here