Czy warto oklejać ciężarówkę?

0
927

Obecny marketing stawia na coraz bardziej subtelne działania reklamowe. Jednym z powszechnie wykorzystywanych pomysłów jest oklejanie ciężarówek oraz samochodów dostawczych, za pomocą indywidualnie stworzonej dla danej firmy, folii ozdobnej. Ten sposób dotarcia do klienta nie tylko pozwoli zachować spójność wizerunkową firmy, ale również może zapewnić dodatkową ochronę dla oklejonego pojazdu.

Na czym polega oklejanie ciężarówek?

Oklejanie samochodu jest formą tuningu optycznego. Polega na nałożeniu na wierzchnią warstwę pojazdu specjalnej folii, która jest dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Taką osłonę można zastosować na karoserii, szybach, plandekach lub zabudowach ciężarówek. Najczęściej taka zmiana wyglądu auta służy celom marketingowym i jest nakładana na ciężarówki oraz auta służbowe. Jednak coraz bardziej rozpowszechnione staje się oklejanie samochodów prywatnych, w celu uatrakcyjnienia ich wyglądu.

Do tego typu zmian najczęściej używana jest folia polimerowa, wylewana oraz folia OWV, czyli okienna przepuszczająca światło. Wybierając rodzaj folii do oklejania ciężarówek należy kierować się kształtem pojazdu, wielkością powierzchni, którą ma zajmować okleina, oraz przewidywanym czasem jej eksponowania na aucie.

Ceny usługi, jaką jest oklejanie ciężarówek oraz innych pojazdów, jest bardzo indywidualna. Zależy w szczególności od wielkości oraz ilości szczegółów na okleinie. Również rodzaj użytej folii ma ogromne znaczenie, w tej kwestii. Nie mniej jednak, koszty takiego tuningu wahają się w granicach 900-9000zł. Producenci foli oklejających zwykle tworzą wyjątkowy wzór graficzny, który dostosowany jest do zaleceń i oczekiwań klienta. Zdarza się również wykorzystanie gotowego szablonu lub jednolitego koloru okleiny, co najczęściej skutkuje mniejszym kosztem usługi niż w przypadku personalnego projektu.

Dlaczego warto zainwestować w oklejenie ciężarówki?

Oklejenie samochodu dostawczego może być istotną drogą dotarcia reklamy do szerokiego grona odbiorców. Co więcej, taka reklama jest niezwykle skuteczna, ale nie nachalna, Firma może stworzyć wyjątkowy wzór, który pozwoli ujednolicić wizerunek całej marki i korzystnie wpłynąć na jej odbiór oraz rozpoznawalność. Oklejona ciężarówka wyróżnia się na tle innych, co sprawia, że nie da się jej pomylić z innym dostawcą. Dodatkowo takie indywidualne podejście do wizerunku znacząco podkreśla charakter całej firmy.

Ciężarówka oklejona folią może nie tylko promować logo firmy, ale również być istotnym źródłem pewnych informacji. Samochody transportujące towary wymagające szczególnej ostrożności, ze względu na przykład na ich nietrwałość lub niebezpieczeństwo, wyposażone są w specjalne oznaczenia wykonane z folii i naklejone na karoserię.

Warto również wspomnieć, że niektóre państwa, m.in. Austria oraz Niemcy, wymagają, podczas przejazdu przez ich granice, posiadania oznaczeń informujących o emisji spalin przez daną ciężarówkę. Jest to bardzo istotna informacja, która wspomaga ekologię i walkę o czyste środowisko.

Zastosowanie folii do oklejenia ciężarówki może również pełnić funkcję ochronną dla pojazdu. Długie trasy sprzyjają powstawaniu zabrudzeń oraz niszczeniu lakieru. Pod okleiną lakier jest dodatkowo zabezpieczony przed wpływem czynników zewnętrznych. Sprawia to, że po zdjęciu folii lakier na karoserii jest w stanie jak przed jej przyklejeniem.

Podsumowując, oklejenie ciężarówki folią jest świetnym sposobem na indywidualny i spersonalizowany wygląd pojazdu oraz służy ochronie lakieru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here