Trzy powody, dla których warto wynająć jacht podczas wakacji w Hiszpanii

0
720

Wakacje na jachcie z widokiem na malownicze krajobrazy Hiszpanii to marzenie wielu osób. Jeśli należysz do tego grona, to zdecydowanie nadszedł czas na to, żeby zainteresować się wyczarterowaniem luksusowego statku podczas najbliższego urlopu z rodziną lub znajomymi. Sprawdź, dlaczego wynajęcie jachtu jest świetnym sposobem na spędzenie wakacji w Hiszpanii.

Dostęp do wyjątkowych plaż

W przypadku tradycyjnych wakacji na lądzie zazwyczaj trzeba ograniczyć się do łatwo dostępnych plaż. Czarter jachtów w Hiszpanii pozwala natomiast na dotarcie do wielu zjawiskowych zatoczek i wysepek z plażami, które można mieć niemal na własność. W takich miejscach można liczyć na odpoczynek na najwyższym poziomie – z dala od gwarnego tłumu turystów i w otoczeniu krystalicznie czystych wód.

Wynajem jachtu może być świetną opcją zwłaszcza dla osób, które już wiele razy były w Hiszpanii i chciałyby poznać jej nieco mniej turystyczne oblicze. Dzięki własnemu statkowi można odkryć najpiękniejsze zakątki np. Balearów lub Wysp Kanaryjskich. Ponadto w wielu miejscach można liczyć na sporo prywatności, co z pewnością sprzyja wyjątkowym sesjom zdjęciowym, kreatywnemu myśleniu, czy też po prostu wypoczynkowi nad wodą.

Swoboda w planowaniu wakacji

Ogromną zaletą wynajęcia jachtu jest również możliwość zwiedzenia wielu miejsc podczas wakacji. Oczywiście można również wybrać się na wycieczkę samochodem lub autobusem wzdłuż wybrzeża kontynentalnej Hiszpanii czy też podróżować promami między wyspami. Jednak w przypadku jachtu nie trzeba przejmować się planowaniem noclegów, sprawdzaniem rozkładu komunikacji i rezerwowaniem biletów.

Wyczarterowanie jachtu daje zatem prawdziwe uczucie wolności podczas urlopu. Należy jednak pamiętać o tym, żeby sprawdzić lokalizacje i dostępność marin. Sporą pomocą może być w tym przypadku lista hiszpańskich baz przygotowana przez  firmę Octopus Charter. W kilka chwil można poznać najlepsze mariny w okolicach Barcelony, na Wyspach Kanaryjskich i na Balearach. Co więcej, istnieje możliwość przygotowania na zamówienie tras rejsów.

Maksymalne dopasowanie do własnych potrzeb

Wakacje na jachcie można w pełni dopasować do własnych preferencji. Dla jednych priorytetem będzie odkrywanie zjawiskowych plaż bez tłumów turystów, dla kogoś innego ważne może być cumowanie w pobliżu ekskluzywnych restauracji i butików. Ponadto niektóre osoby wolą zostać przez całe wakacje w tej samej okolicy, natomiast inne są zainteresowane zmianą miejsca pobytu np. co kilka dni.

Na maksymalne dopasowanie do potrzeb urlopowiczów można również liczyć w kwestii wyglądu, rozmiaru i wyposażenia samego jachtu. W ofercie firmy Octopus Charter można znaleźć zarówno mniejsze jednostki na 6 osób, jak i większe statki na 10 osób. Na dodatek nawet jacht na 6 osób może mieć np. dwie łazienki. Co więcej, bez problemu można skorzystać także z dodatkowych usług np. obecności skippera, przygotowywania posiłków czy też wypożyczenia kajaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here