Co warto zobaczyć na Teneryfie?

Wszyscy kochają podróże. Zwłaszcza w piękne i ciepłe miejsca. Jednym z takich cudownych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć przed śmiercią jest Teneryfa. To wyspa, która należy do Hiszpanii. Leży na Oceanie Atlantyckich i jest częścią Wysp Kanaryjskich. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki na Teneryfę?

Co zobaczyć na Teneryfie?

Wulkan w Parku Narodowym Teide

Do największych atrakcji wyspy należy wulkan Pico del Teide. Jego szczyt przez większą część roku pokryty jest śniegiem. Od niego wzięła się nazwa całej wyspy, czyli biała góra. Równocześnie jest to najwyższy szczyt Hiszpanii. W związku z tym warto poświęcić mu kilka chwil. Szczególnie ciekawą atrakcją jest kolejka, którą można wjechać na szczyt wulkanu. To ogromne ułatwienie dla turystów, którzy nie muszą się szczególnie męczyć by zobaczyć widok z góry. Jeśli wystarczy czasu, trzeba też obejrzeć formację skalną w kształcie maczugi. Nazywa się ją Roque Cinchado, a turyści uwielbiają robić sobie z nią zdjęcia. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc wyspy.

Plażowe giganty

Jeśli odwiedzasz Teneryfę, to koniecznie musisz odwiedzić plażę Los Gigantes. To wyjątkowo piękne miejsce. Maleńki port i plaża są otoczone przez monumentalne klify. W miejscach takich jak to można poczuć prawdziwy majestat natury. Na tę plażę koniecznie weź ze sobą aparat fotograficzny!

Smocze drzewo

Na Teneryfie rośnie najstarsza smocza dracena na świecie. Równocześnie jest ona największa i liczy sobie więcej niż 17 m. Drzewo to rośnie w miasteczku Icod de los Vinos. To malownicza okolica, w której znajduje się też muzeum motyli (Mariposario del Drago). To kolejne miejsce, które po prostu trzeba zobaczyć. Jeśli kochasz kolorowe motyle i barwny świat jak z bajki, to po prostu musisz zobaczyć to muzeum.

Siam Park, czyli odrobina Tajlandii

Jednym z punktów, które możesz zobaczyć na Teneryfie jest Siam Park, czyli park wodny urządzony tak, że wygląda jakby był w Tajlandii. Rwąca rzeka i szalone zjeżdżalnie to sposób na zabawę w niezwykłej scenerii. Aparat fotograficzny koniecznie musi być obecny na tej wycieczce.

Loro Park, czyli kontrowersja na wakacjach

Loro Park jest bardzo popularnym miejscem. Można zobaczyć w nim zwierzęta wodne, które wykonują sztuczki. Są to delfiny i orki, których miejsce jest na wolności. Przykro patrzeć jak te dumne i majestatyczne zwierzęta są zmuszane do zabaw piłeczką. Oczywiście, jest to też pewna forma ochrony zagrożonych gatunków. Nie zawsze mają one dobre szanse na przeżycie na wolności. Jednak, czy jest to etyczne pozostaje sprawą kontrowersyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here