Wymagania dotyczące przewozu osób

Otwarcie się granic wewnątrz Unii Europejskiej sprawiło, że bardzo dużo Polaków jeździ na zachód. Powody są różne, zarobkowe bądź turystyczne. Niektóre osoby dzielą swoje życie na dwa kraje: w jednym pracują, podczas gdy do Polski wracają, by odpocząć i spędzić czas z rodziną. Ten stan rzeczy skutkuje zwiększonym przewozem osób oraz rosnącą liczbą firm, oferujących transport pasażerów na terenie całej Europy. Aby jednak taka firma rozpoczęła swoją działalność, powinna ona spełnić ściśle określone wymagania.

Jakie są wymagania dotyczące przewozu osób?

Wymagania dotyczące przewozu osób wynikają z przepisów polskiego prawa (ustawa o transporcie drogowym), jak i z przepisów unijnych.

Firma, która podejmuje się przewozu pasażerów w celach zarobkowych powinna:

– dysponować licencją na przewóz osób,

– dysponować zezwoleniem na wykonywanie przewozu osób, a w przypadku przejazdów poza granice Polski również zezwoleniem na wykonywanie przewozów międzynarodowych;

– posiadać zezwolenia na wykonywanie zawodów przewoźnika drogowego.

W celu uzyskania powyższych zezwoleń przewoźnik powinien cieszyć się dobrą reputacją, udowodnić kompetencje zawodowe osób zatrudnionych na stanowisku kierowcy, posiadać tytuł prawny do pojazdów, wykazać zdolność finansową i posiadać swoją siedzibę. Ponadto, powinien on przestrzegać prawa w zakresie ustalania czasu pracy. Równie istotna jest kwestia regularnych badań technicznych w celu dopuszczenia pojazdów użytkowych do ruchu, powinny one spełniać ściśle określone wytyczne. Wszystkie te wymagania mają na celu podnieść bezpieczeństwo wykonywanej usługi.

Bus Adres – gwarancja bezpieczeństwa w trakcie podróży

Szukając sposobu przykładowo na przewóz osób z Niemiec do Polski, warto rozważyć ofertę firmy Bus Adres, która specjalizuje się w dowozie osób pod wskazany adres na terenie Niemiec i Holandii, czyli najpopularniejszych wśród emigrujących Polaków krajów zarobkowych. Firma spełnia wszystkie wymagania dotyczące przewozu osób. Po pierwsze, posiada licencję na wykonywanie Międzynarodowego i Krajowego Transportu Drogowego Osób oraz Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Drogowym Transporcie Osób. Po drugie, posiada świetnie wykwalifikowaną kadrę, która może pochwalić się także dużym doświadczeniem. Po trzecie, gwarantuje idealny stan techniczny pojazdów, przede wszystkim dlatego, że są one nowe. Mimo tych wszystkich czynników sprzyjających zwiększaniu bezpieczeństwa, każdy pasażer i tak zostaje ubezpieczony od następstw niebezpiecznych wypadków. Dlatego każda osoba, która chciałaby znaleźć korzystną i gwarantującą bezpieczeństwo ofertę na przewóz osób z Niemiec do Polski, bądź z Polski do Holandii może zaglądnąć tutaj: http://busadres.pl/o-nas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here