Bałtyk: gdzie można wypocząć?

Nad Bałtykiem nuda nikomu z nas grozić nie będzie. Wczasy nad polskim morzem mogą się okazać fascynującą przygodą oraz wyjątkowym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Na co warto tu zwrócić uwagę? Jakich atrakcji nie można pominąć? Oto kilka propozycji dla tych osób, które najbliższe wakacje zamierzają spędzić właśnie nad Morzem Bałtyckim.
Dla miłośników przyrody i pięknych widoków świetną propozycją będzie wypoczynek w rejonie Wolińskiego Parku Narodowego. Jego teren kusi ciekawymi trasami spacerowymi, dzięki którym można urządzać wspaniałe wycieczki wśród pięknych lasów oraz klifów. Nie brak tu również ciekawych kurortów i letnisk, w których można wypocząć. Popularne Międzyzdroje kuszą zagrodą pełną żubrów oraz licznymi atrakcjami związanymi z polskimi gwiazdami, z kolei na terenie miasta Wolin czekają ciekawe placówki muzealne. Ta część polskiego wybrzeża staje się niezwykle atrakcyjna w okresie letnim, kiedy to rejon Wolina zostaje opanowany przez Wikingów. Poświęcony im festiwal jest jedną z najważniejszych atrakcji w tej części kraju, a udział w takiej imprezie na długo zapisuje się w pamięci wszystkich turystów.
Wspaniałe wakacje nad morzem można też spędzić na Półwyspie Helskim. Ta malownicza mierzeja, licząca sobie 35 km długości, zachwyca pięknymi plażami, wspaniałymi pejzażami oraz rewelacyjnym zagospodarowaniem. Nie brak tu uroczych wiosek rybackich, które stały się modnymi letniskami. Do najpopularniejszych kurortów w tej części Wybrzeża zalicza się Jastarnia, znana z kilku zadbanych kąpielisk oraz doskonale rozwiniętej bazy noclegowej. Port rybacki oraz zabytkowa chata rybacka to obiekty bardzo ważne na mapie tego miasta, gdyż dzięki nim wciąż można poczuć tu klimat dawnej osady nadbałtyckiej. Inną ciekawostką w tym kurorcie jest Muzeum Rybackie Pod Strzechą, do którego warto zajrzeć z kilku względów. Można tu zdobyć wiele cennych informacji na temat kultury regionu oraz zobaczyć sprzęty, z których przed laty korzystali rybacy. Wielkim walorem jest też możliwość posłuchania legend kaszubskich, dzięki czemu lekcję historii można połączyć tu ze wspaniałą przygodą.Drugim ważnym kurortem na Mierzei Helskiej jest Władysławowo. I tu na turystów czeka kilka ciekawostek, takich jak Hellerówka, służąca obecnie jako Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy. To ciekawa wystawa, która może zainteresować każdego – nie tylko miłośników historii. Innym obiektem, którego podczas zwiedzania Władysławowa nie można pominąć, jest Dom Rybaka. Ten charakterystyczny budynek powstał w połowie XX wieku i szybko stał się jedną z wizytówek tego kurortu. Z wieży tego domu rozciąga się wspaniały widok na Pobrzeże Gdańskie, z kolei w samej wieży można podziwiać ciekawą wystawę. Jej głównymi bohaterami są motyle, nic więc dziwnego, że chętnie zaglądają tu miłośnicy przyrody. A co z Helem? I tu nuda nikomu nie grozi. Skansen broni morskiej , Muzeum Obrony Wybrzeża oraz port morski to znane atrakcje dla miłośników historii. Kuszą też takie obiekty, jak Fokarium oraz Dom Morświna, w których można zdobyć wiele cennych informacji na temat Bałtyku oraz żyjących w nim zwierząt.
Atrakcyjnym obszarem na urlop nad morzem jest też rejon Trójmiasta. Piękne plaże czekają w Sopocie, znanym z pięknego molo oraz ciekawej zabudowy. W Gdyni można nacieszyć się nie tylko wybrzeżem, ale i cennymi zabytkami architektury modernistycznej. Do tego miasta warto też zajrzeć ze względu na statki i okręty, które cumują przy Molo Południowym. Zachwyca Dar Pomorza oraz ORP Błyskawica – jednostki zachwycające wspaniałą historią. Dziś są one udostępniane turystom, stały się też jednymi z głównych atrakcji Trójmiasta. A Gdańsk? Tu na cenne zabytki architektury można wpaść na każdym kroku. Czekają tu również nowsze atrakcje, takie jak Europejskie Centrum Solidarności czy Muzeum II Wojny Światowej.Wizyta w tych miejscach sprawi, że wakacje nad morzem staną się nie tylko okazją do wypoczynku na plaży, ale i do poszerzenia swej wiedzy na temat kraju oraz jego przeszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here