Babskie wakacje - jak je przygotować?

Teraz, w swoim dorosłym życiu, sama jesteś już za wszystko odpowiedzialna. Przede wszystkim musisz zajmować się swoją najbliższą rodziną, a jeśli masz oprócz tego małe dzieci, wiesz, jak trudne i wymagające nieraz to bywa. Wstajesz już o piątej rano, byleby tylko ze wszystkim wyrobić się na czas. Najpierw bierzesz szybki prysznic, szybko wrzucasz na siebie to, co akurat wyciągniesz z szafy, by od razu lecieć do kuchni i zająć się szykowaniem śniadania. Następnie starasz się dobudzić całą rodzinę, podajesz jej cudownie pachnące grzaneczki, jajka, kawę i herbatę, aby dodać im energii i siły do działania i nauki, a na samym końcu ekspresowo wykonujesz swój makijaż, przeczesujesz włosy i w biegu chwytasz kanapkę i termos z resztką wczorajszej kawy. Nie możesz spóźnić się do pracy i nigdy tego nie robisz. Wracasz z niej w późnych godzinach popołudniowych, by ponownie wrzucić się na szybkie tory i wykonać swoje kolejne domowe rytuały. Wieczorem dosłownie padasz na łóżko, ale jako że twój sen nie jest nigdy zbyt długi (nie masz na niego czasu), rano budzisz się jak zwykle zmęczona i powoli tracisz już motywację do czegokolwiek. Takie nawet krótkie babskie wakacje pomogłyby ci ją odbudować. Pozwoliłyby ci odpocząć od swojej rodziny, bo mimo iż kochasz ją z całego serca, na pewno czasami masz jej dość. Wystawiłyby cię na nową próbę, ale tym razem byłoby to przyjemne wyzwanie – musiałabyś na te kilka dni zwolnić swoje tempo, zapomnieć o obowiązkach i skoncentrować się jedynie na relaksie. Czy jesteś na to gotowa? Jeśli czujesz, że tak albo nawet trochę się jeszcze obawiasz, ale wiesz, że takie wakacje zdecydowanie dobrze by ci zrobiły, zacznij je planować już teraz. Porozmawiaj z bliskimi ci kobietami na ten temat. Umów się na kawę z siostrą, mamą, kuzynką czy najbliższą przyjaciółką i razem omówcie całą sprawą. Im was więcej, tym lepiej, dlatego niech twoja kompanka podróży postara się namówić do wyjazdu kogoś jeszcze. Gdy już grupa cztere- lub pięcioosobowa zostanie zebrana, nadejdzie czas na organizację całego wyjazdu. Sama możesz się nią spokojnie zająć, skoro zawsze i tak działasz na najwyższych obrotach. Ten jeden dodatkowy i do tego przyjemny obowiązek nie powinien zaburzyć twojego grafiku.

No bo niby mogłabyś pojechać na swoje wakacje z partnerem i dziećmi, czyli postąpić tak, jak to robiłaś dotychczas, ale na takie rodzinne wycieczki będziesz mieć jeszcze mnóstwo czasu, a odpowiedz sobie sama na pytanie, czy kiedykolwiek w życiu byłaś na babskich wakacjach. Najprawdopodobniej nie. A nawet jeśli w szkole średniej udało ci się gdzieś wyjechać z paczką przyjaciółek, zapewne nie wyściubiałyście swoich nosów nigdzie dalej i pozostałyście w swoim kraju. Wtedy też miałyście inne priorytety. Interesowałyście się głównie życiem towarzyskim, chłopakami i imprezami, kompletnie nie korzystają z uroków miejsca, w którym się znalazłyście, a każdy wieczór spędzając w klubach, pubach i restauracjach. Tamten wyjazd był jednak dość intensywny, a ten może być totalnie odwrotny – odprężający i relaksujący, przygotowujący cię do czekających na ciebie wyzwań i powrotu do szybkiego trybu życia. Babskie wakacje zaplanujcie więc tak, jak wy tego chcecie. Oczywiście nie powinnaś organizować ich zupełnie samodzielnie – zrób to z tymi osobami, które razem z tobą będą podróżować.

Nawet przygotowania do wakacji możecie potraktować jak taką chwilę dla siebie. Umówcie się więc na pyszną kawę do ulubionej klimatycznej kawiarenki, zostawiając dzieci pod opieką ojców, którzy na pewno bez problemu sobie z nimi poradzą. Zróbcie to tak, aby mieć do dyspozycji przynajmniej trzy godziny, w trakcie których zdążycie się najpierw nagadać i poopowiadać sobie wszystkie ciekawostki z waszego życia, by po upływie połowy czasu przejść do meritum i najważniejszej części spotkania. Każda z was powinna powiedzieć jasno, gdzie chciałaby pojechać i co najbardziej interesowałoby ją w takiej wycieczce. Na pewno dojdziecie do jakiegoś konsensu i już niedługo będziecie mogły pojechać na naprawdę świetne babskie wakacje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here