Jakie są twoje idealne wakacje?

Każdy z nas przyzna, że marzy mu się chwilka odpoczynku – zmiana krajobrazu i oderwanie się od codziennie życia. Gdy cały rok ciężko pracujemy, należy nam się porządny wypoczynek. Ale co jeśli wszystkie oferty przekraczają nasz budżet? Czy jesteśmy skazani na urlop w naszym domu lub co najwyżej ogródku? Oczywiście, że nie.

Musimy wziąć pod uwagę kilka prostych rad, a z pewnością już niedługo przeżyjemy najlepsze wakacje naszego życia. Być może słyszeliśmy o młodych odważnych ludziach, którzy tylko z plecakiem, przemierzają cały świat nie wydając przy tym fortuny? Jak oni to robią ? Czy oznacza to, że musimy spać pod namiotem i jeść konserwy? Niekoniecznie, choć takie wakacje byłyby naprawdę tanie. Jak więc znaleźć równowagę? Co zrobić, aby wypocząć podczas urlopu, ale nie wykorzystać całych naszych oszczędności?

Pierwszą ważna kwestią jest znalezienie jak najtańszych biletów. Jest to spora część kosztów podczas każdych wakacji. Jak więc znaleźć bilety w rozsądnych cenach? Musimy zapoznać się z tanimi wyszukiwarkami dostępnymi na stronach internetowych lub w aplikacjach. Jest ich naprawdę sporo, musimy tylko dobrze się z nimi zapoznać. Jak szukać tanich lotów na tego typu stronach? Najlepszą możliwością jest ustawienie opcji- do wszędzie. Pomoże to nam być naprawdę elastycznym. Choć nie dla każdego jest to najlepsza opcja, bo oznacza to, że nie zawsze musimy jechać tam gdzie byśmy chcieli. Wyobraźmy sobie sytuacje, że marzymy aby pojechać do słonecznych Włoch i zwiedzić Wenecję lub Rzym. Co zrobić, gdy znajdujemy tanie bilety do Hiszpanii? Warto zastanowić się nad zaletami Hiszpanii i wybrać właśnie ten kierunek a poczekać na inną dogodną porę, gdy znajdziemy promocyjne loty do Włoch. Wymaga to od nas wyrzeczeń, ale w ten sposób możemy zwiedzić wiele krajów i przekonać się, że każde miejsce ma sobie coś wyjątkowego.
Najwięcej zależy od naszego nastawienie. Nie bójmy się też przesiadek na różnych lotniskach. Choć często wydaję się to nielogiczne, gdy decydujemy się na lot do Londynu, taniej nas wyjdzie gdy polecimy przez Hiszpanie. Czasami jest to okazja by zwiedzić dwa piękne kraje, ale bardzo często by zaoszczędzić.

Gdy znajdziemy bilety w przystępnej cenie, możemy zastanawiać się jak wybrać nocleg? Czy szukać taniego hotelu w okolicy? Najczęściej nie będzie to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, choć na pewno wygodne. Co w takim razie zrobić aby były to tanie wakacje? Warto zainteresować się portalem, który oferuję noclegi od osób prywatnych. Co to oznacza w praktyce? Osoba która ma duże mieszkanie a chciałaby dorobić oferuje na stronie internetowej lub aplikacji pokój do wynajęcia. Często mamy dostęp do kuchni i łazienki. Równie często możemy znaleźć ofertę wynajmu całego mieszkania. Jest to bardzo praktyczna opcja, szczególnie gdy planujemy wyjechać całą rodziną. Wyobraźmy sobie, ile musielibyśmy zapłacić gdybyśmy chcieli przez dwa tygodnie jeść na mieście, nie tylko obiady ale też śniadania i kolacje? Znacząco podniosłoby to koszt naszego wypoczynku. Czy oznacza to że aby mieć tanie wakacje musimy spędzić je przy garnkach? Nie koniecznie. Jest wiele prostych możliwości posiłków do przygotowania w zaciszu domowym. Ma to też wiele zalet. Możemy poczuć kulturę danego regionu. Wymaga to od nas robienia zakupów razem z miejscowymi ludźmi a wtedy poznamy jak naprawdę żyją. Dobrym pomysłem jest też, poszukanie w internecie przepisów danego regionu lub podpytanie miejscowych na przykład na bazarach, jak przygotować dany posiłek. Gwarantuje to nie zapomniane wrażenia. A co, jeśli chcemy wypożyczyć auto podczas naszego urlopu aby zwiedzić każdy zakątek pięknej wyspy na która postanowiliśmy przylecieć? Warto wykorzystać tę sytuacje aby wynająć mieszkanie lub pokój z dala od centrum miasta. Takie kwatery zazwyczaj są tańsze, a gdy mamy auto nie będziemy odczuwać żadnych nieprzyjemności z tym związanych.

Gdy zastosujemy tych kilka prostych rad, przeżyjemy naprawdę wspaniały urlop a przy tym nie będziemy musieli go spłacać przez resztę roku. Miłej podróży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here