Wymarzone wakacje.

Kto z nas nie marzy o egzotycznych ciepłych wakacjach?
Gdy ciężko pracujemy cały rok możemy myśleć, że na prawdę na nie zasługujemy. Ale co wtedy gdy nasze egzotyczne wakacje wydają się przekraczać nasz budżet? Czy oznacza to, że musimy spędzić je w domu lub co najwyżej w ogródku. Co więc zrobić aby nasze wakacje były w przystępnej cenie? Musimy wziąć pod uwag kilka kwestii.

Może wydaje nam się że nie da się tego zmienić. Ale czy nie słyszeliśmy o tak zwanych “backpakersach” którzy przemierzają odległe kraje za kilka dolarów? Jest to więc możliwe. Jak znaleźć lot w cenie, którą może pokryć nasz budżet? Nie musimy korzystać z ofert biur podróży. Choć może się wydawać to kuszące i łatwe jest to jedna z najdroższych opcji. Biuro musi w końcu na siebie zarobić. Zapoznajmy się z wyszukiwarkami lotów. Możemy pobrać aplikację na telefon bądź tablet lub korzystać z wersji w przeglądarce internetowej. Rzeczywiście jest wiele takich wyszukiwarek. Niektóre ograniczają się tylko do Europy ale są też takie które pomogą nam znaleźć lot do krajów tropikalnych, takich jak: Brazylia, Filipiny lub Tajlandia. Warto skorzystać z opcji, która pomoże znaleźć lot z danego miejsca do wszędzie. Dlaczego jest to praktyczne? Bardzo często musimy być elastyczni i jechać na wypoczynek tam gdzie znajdziemy tani bilet a nie w miejsce o którym marzymy. Odgrywa to zasadniczą rolę. Tylko dzięki takiemu nastawieniu, możemy zwiedzić doprawdy wiele pięknych krajów ale nie w kolejności o której byśmy marzyli. Zastanówmy się jednak, czyż cały świat nie jest ciekawy i pociągający? Nie bójmy się również przesiadek. Choć może wydawać się to nie logiczne, nie należy do rzadkości to, że taniej możemy dolecieć do Londynu przez Hiszpanie. Szokujące? A jednak możliwe. Pamiętajmy jednak aby zostawić sobie odpowiednią ilość czasu między przesiadkami, jeżeli jest to tylko kilka godzin a nasz lot się opóźni, możemy nie zdążyć na następne i w tedy nici z naszych cudownych wakacji. A nawet jeśli w ostatniej chwili zdążymy, ileż stresu będzie to nas kosztować. Możemy zostawić sobie nawet kilka dni między przesiadką i zwiedzić dodatkowe wspaniałe miejsce.

Gdy znajdziemy już lot w odpowiedniej cenie, musimy zastanowić się jak wybrać najlepszy nocleg. Czy hotel będzie najlepszy rozwiązaniem? Na pewno najwygodniejszym ale nie najtańszym. Moglibyśmy poszukać w internecie portali które oferują tanie noclegi. Jest wiele takich które oferują kwatery u osób prywatnych. Czasami możemy rzeczywiście tanio wynająć pokój z dostępem do kuchni i łazienki, a innym razem cały apartament. Dlaczego jest to praktyczne? Mamy wtedy swoją kuchnie. Ma to bardzo dużo zalet. Najważniejszą jest to, że posiłki możemy przygotowywać w domu. Wyobraźmy sobie ile musiałoby to nas kosztować, gdybyśmy wraz z cała rodziną jedli na mieście śniadania, obiady i kolacje. Znacząco podniosłoby to koszt naszego wypoczynku. Gdy przygotowujemy posiłki w domu nie musimy to oznaczać, iż całe wakacje spędzimy przy garnkach. Możemy znaleźć wiele tanich i prostych dań. Dodatkowym atutem jest to, że musielibyśmy robić zakupy wraz z miejscowymi ludźmi. Mogłoby to przybliżyć nam ich kulturę i zwyczaje. A czyż nie byłby to doprawdy dobry pomysł gdybyśmy wakacje połączyli z nauka gotowania? Moglibyśmy poszukać w internecie najpopularniejsze przepisy regionu w którym się znajdujemy lub podpytać miejscowych i stworzyć swoje własne spaghetti lub prawdziwą włoską pizze z składników pochodzących wprost z włoskich ogrodów. Nie rzadko dobra opcja będzie wynajęcie mieszkania z dala od centrum, które być może jest bardziej atrakcyjne i wypożyczenie auta. Cenowo może wynieść nas podobnie, ale zaoszczędzimy na dojazdach autobusem lub pociągiem, szczególnie gdy na wakacje jedziemy całą rodziną, bądź z grupą przyjaciół. Może też wybierzemy się w dalsza wycieczkę skoro mamy już auto?

Gdy zastosujemy się do tych kilku prostych rad z pewnością będziemy mogli pozwolić sobie na egzotyczne wakacje, które nie nadszarpną naszego budżetu. W takim razie miłych wakacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here