Studenci kiedyś i dziś

Studenci jest to grupa osób, która jest bardzo różnie postrzegana w społeczeństwie. Na przestrzeni lat obraz ten bardzo się zmieniał i ciężko dochodzić do tego czy dobrze, że jest teraz jaki jest czy może lepiej jakby był inny. Jednak warto wyjaśnić jaki obraz studenta mają w głowach osoby, które kiedyś studiowały, a teraz są starszymi osobami. To właśnie dla takich osób, student to przede wszystkim osoba, która jest biedna i bardzo często albo pracuje i studiuje równocześnie albo mieszka z rodzicami i dojeżdża na zajęcia. Dlatego też jest to tak istotne, ponieważ kiedyś było bardzo ciężko żeby rodzice mogli utrzymać swoje dziecko na studiach i do tego utrzymać samych siebie. Dlatego aktualny obraz studenta bardzo odbiega od tego wyobrażenia i nic dziwnego, ponieważ można spotkać się ze studentami, którzy mieszkają sami w kawalerkach i za wszystko płacą im rodzice, a do tego nie muszą oni chodzić do pracy, bo wszystko opłaci i załatwi rodzic. Takie dzieci są zazwyczaj bardzo rozpieszczane przez swoich rodziców i nie jest to dobre, ponieważ na podstawie takich osób to właśnie opinia o studentach się cały czas zmienia. Warto także skupić się na pewnych aspektach, na podstawie których zmienia się opinia o studentach, jest to bardzo skomplikowany proces zmiany myślenia jednak jak spojrzy się na to z drugiej strony to warto żeby ludzie byli świadomi tego jak wygląda aktualne życie studenta i że nie jest ono takie samo jak kiedyś.

Studenckie wakacje
Jest to bardzo ważna zmiana. Kiedyś student szedł do pracy byle gdzie, żeby tylko coś zarobić i żeby pomóc rodzicom. Za uzbierane pieniądze bardzo często mógł sobie coś kupić albo po prostu dokładał się do czynszu w mieszkaniu z rodzicami. Jeśli musiał kupić sobie jakieś materiały na uczelnie to też bardzo często musiał na to wydawać samemu i jest to dość oczywiste, ponieważ nikt nie chciał, żeby płacili za niego rodzice. Aktualnie wygląda to nieco inaczej i studenci raczej nie chodzą do pracy ot, tak. Wszystko też zależy jak są oni wychowani i na co zwracają uwagę ich rodzice, jednak bardzo często student uważa, że 3 miesiące wakacji jest to wystarczająco, żeby trochę odetchnąć od uczelni, ale żeby iść do pracy to już inna kwestia i nie jest ona zawsze wybierana przez studentów. Właśnie takie postrzeganie zmienia trochę ich oblicze w oczach innych. Standard życia cały czas się podnosi i to nic dziwnego, że rodzice będą opłacali cały semestr swojemu dziecku, a co tego będą go utrzymywali w wakacje.

Jedzenie
Kiedyś student, który był biedny musiał jeść chleb z jajkiem i to był jego obiad. Aktualnie standard wygląda nieco inaczej i bardzo często można spotkać studentów, którzy jedzą w restauracjach obiad za ponad 40 zł. Czasami niestety dzieje się to kosztem rodziców i bardzo często dzieci wydają ich pieniądze, a niestety, ale rodzice muszą przez to sobie czegoś odmówić albo po prostu nie mają pieniędzy, żeby sobie pójść gdzieś razem jako mąż i żona i razem spędzić czas. Dlatego tak samo, jak z wakacjami, warto, żeby studenci zwracali uwagę na to co jedzą i gdzie, ponieważ bardzo często ich wybory są mylne. Jednak oczywiste jest, że każdy chce sobie wyjść ze znajomymi i nie ma w tym nic złego, jednak jeśli ktoś chce wyjść ze znajomymi to może sobie po prostu samemu zarobić na tego typu wydatki. Bardzo dobry jest schemat, w którym rodzice opłacają swojemu dziecku jego dom i jedzenie, a za resztę wydatków musi odpowiadać sam student. Wyjazd na studia to bardzo odpowiedzialna decyzja i warto, żeby dziecko nauczyło się trochę życia, a nie polegało tylko na rodzicach z tego względu warto, żeby rodzice także nie starali się na siłę pomagać swoim dzieciom, bo przede wszystkim chodzi o to, żeby potrafiły one połączyć prawdziwe życie z nauką.
Zdarzają się przypadki, gdy student idzie do pracy, a do tego mieszka sam i uczy się sam. Jest to bardzo dobry przykład tego, że jeśli ktoś bardzo chce coś osiągnąć to to osiągnie i obojętnie ile będzie musiał iść przez długą drogę to dotrze na sam koniec, dlatego warto zwracać uwagę na zachowania studentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here