Jak spędzić wakacje z psem?

Większość ludzi jest bardzo mocno przywiązana do swoich pupili. Niektórzy traktują je niemalże jak swoje dzieci i potrafią zajmować się nimi przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, byleby tylko zapewnić im szczęśliwe i przyjemne życie. Nie chcą się z nimi rozstawać, choć oczywiście zmuszają ich do tego normalne obowiązki, które ma każdy człowiek. Na czas pracy opuszczają swoje domy, ale tuż po wykonanej robocie od razu wracają do mieszkania, byleby tylko pójść z psem od razu na spacer lub dać mu coś do jedzenia. Taka mocna więź łącząca pupila z jego panem nie pozwala im się rozstać nawet na czas wakacji. Niektórzy ludzie nie mają również takich możliwości, by oddać komukolwiek swojego pupila, podczas gdy oni udadzą się na wczasy. Niby już nawet w Polsce funkcjonują tzw. “hotele dla zwierząt”, ale zakochany w swoim piesku człowiek nie będzie chciał zostawić go w zupełnie obcym miejscu i z zupełnie obcymi ludźmi. Zwierzęta, a zwłaszcza psy, bardzo mocno na takie rzeczy reagują. Tęsknią za swoimi opiekunami i po prostu boją się, że zostały porzucone i nigdy w życiu nie zobaczą swojego właściciela. Nie warto wystawiać ich na takie cierpienia, zwłaszcza że spokojnie można spędzić wakacje z psem. A jak to zrobić, by były one udane dla obu stron?

Warto by było jednak zatrzymać się na trochę dłużej przy samych hotelach dla zwierząt. Niektórzy uważają bowiem, że jest to jedno z lepszych odkryć dwudziestego pierwszego wieku. Bo niby powstawały one już w ubiegłym wieku, ale wtedy nie były tak popularne i zazwyczaj działały na czarno, a dziś takie hoteliki przypominają nawet standardowe pensjonaty dla dorosłych. Człowiek, który nie potrafi wczuć się w rolę swojego pupila i nie ma świadomości, jak reaguje on na różne sytuacje, najprawdopodobniej ucieszy się z faktu, że za drobną opłatą może pozostawić swojego zwierzaka pod profesjonalną opieką, mając w taki sposób jeden obowiązek z głowy i mogąc wyjechać samemu na wakacje, nie uzależniając ich od potrzeb pupila. Warto jednak spojrzeć na to, co dzieje się ze zwierzakami w takich hotelach. Oczywiście placówki są sprawdzane, dlatego pupile nie mogą być nich krzywdzone, ale nawet jeśli pracownicy maksymalnie zaangażowaliby się w ich opiekę, zwierzę tak czy siak i tak tęskniłoby za swoim panem. Po takim tygodniu spędzonym w hotelu stałoby się cieniem samego siebie – byłoby osowiałe, przygnębione, a może nawet agresywny, a kolejny tydzień czy nawet dłuższy czas zajęłoby mu dojście do siebie. Psy nie lubią takich zmian i lepiej ich na to nie narażać. Zamiast tego wystarczy przecież dobrze zaplanować wakacje z psem – one naprawdę mogą się udać!

Jako że psów na świecie coraz bardziej przybywa i coraz więcej ludzi decyduje się brać je pod swoje skrzydła, różnego rodzaju ośrodki turystyczne wychodzą naprzeciw potrzebom tej części społeczności. Chcą już zadbać nie tylko o samych turystów, ale także i o ich czworonożnych przyjaciół. W wielu z nich już dziś można się zatrzymać i z kotem, i z większym psiakiem. Posiadanie pupila nie musi więc wiązać się z koniecznością zrezygnowania z urlopu, jeżeli jego właściciel nie chce pozostawiać go u znajomych bądź w hotelu dla zwierząt. Musi on jedynie poszukać dla siebie takich ośrodków turystycznych, które umożliwią mu spędzenie całego urlopu z jego najlepszym czworonożnym przyjacielem. Oczywiście taka usługa dodatkowo kosztuje. Za pobyt psa płaci się zazwyczaj około połowę standardowej ceny. W taki jednak sposób można zaoferować samemu zwierzęciu mini wakacje. Psy, jeżeli są pod opieką swoich właścicieli, potrafią czuć się świetnie w każdym miejscu, a obce dla nich rejony stają się dla nich prawdziwymi placami zabaw, czekającymi na odkrycie wszystkich ich zakątków.

Wakacje z psem mogą się więc udać i każdy, kto posiada swojego zwierzaka, szybko zdoła się o tym sam przekonać. Wystarczy, że ten jeden raz zrezygnuje z umieszczania psiaka w hotelu dla zwierząt i nie będzie go zostawiać u rodziny czy znajomych, a zabierze go ze sobą nad morze lub w góry. Pies na pewno będzie szczęśliwy, gdy spędzi cały taki tydzień ze swoim panem.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/fabrykapodroznika.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here