Jak przetrwać podróże służbowe?

Niestety, ale znowu to cię czeka. Nienawidzisz takich wyjazdów firmowych z całego serca, jednak musisz przecież wywiązywać się ze swoich obowiązków, więc gdy otrzymujesz od swojego szefa informację o czekającej cię podróży służbowej, przymilnie kiwasz głową i oczywiście na wszystko się zgadzasz. W głębi serca masz jednak ochotę po prostu go zabić. Bo niby otrzymasz jakieś tam dodatkowe pieniądze za wzięcie udziału w firmowym wyjeździe, ale w żadnym stopniu nie zrekompensują ci one straconego na nich czasu. Nie lubisz go w taki sposób marnować. Pieniądze przestają być dla ciebie ważne w momencie, gdy ktoś chce zabrać ci te dwa wolne dni z tygodnia, które zawsze rezerwujesz dla swojej rodziny, z jaką na co dzień zwykle niestety się mijasz. Podróże służbowe przerażają jednak wszystkich i niemalże każdy ma do nich podobny negatywny stosunek. Dzięki kilku prostym radom zamieszczonym w tym artykule dowiesz się, jak przez nie przejść i to w sposób w miarę komfortowi i dość przyjemny. Następnym razem koniecznie skorzystaj z tych wskazówek. Sam przekonasz się wtedy, że wyjazd firmowy nie musi być dla ciebie totalną męczarnią.

Postaraj się na samym początku wszystko jak najlepiej zaplanować. Zorganizuj swój wyjazd w taki sposób, by poświęcić na niego jak najmniej czasu i zużytkować go w stu procentach, jednocześnie należycie wywiązując się ze wszystkich obowiązków. Dobrze by było, abyś ustalił swój plan wyjazdu jeszcze przed zarezerwowaniem miejsca w hotelu. Uspokoisz w taki sposób swoje nerwy i ograniczysz ewentualny stres, który zapewne zawsze towarzyszy ci przy takich wyjazdach. Usiądź więc sobie na spokojnie, gdy tylko znajdziesz w ciągu dnia jedną wolną chwilę, weź do ręki duża kartkę i długopis i po kolei notuj sobie te wszystkie sprawy, które musisz załatwić przed wyjazdem. Pozostaw oczywiście trochę wolnego miejsca. W razie gdyby coś ci się nagle przypomniało, zawsze będziesz mógł dopisać kolejny punkt do swojej kartki, by już po dwóch dniach mieć przygotowany cały plan działania.

Jeden z tych punktów, który znajdzie się na twojej kartce z planem wyjazdu, na pewno będzie dotyczyć samego środka transportu. Wiesz przecież, dokąd musisz się udać, ale w jakiś sposób musisz się tam jeszcze dostać. Komfort podróży w dużej mierze zależy natomiast od warunków samego transportu. Jeżeli wyjeżdżasz za granicę, nie masz zbyt wielu opcji do wyboru – od razu możesz zacząć szukać tańszych biletów lotniczych, by nie tracić czasu na kilkugodzinne jazdy w autokarach i autobusach. Długa podróż odbyta w takim pojeździe byłaby zresztą dla ciebie dość niewygodna, dlatego tuż po niej chciałbyś wyłącznie odpocząć, a prawdopodobnie nie mógłbyś tego zrobić, zmuszony do zajęcia się zawodowymi obowiązkami. Jeśli jednak wyruszasz w Polskę, masz ogromny wachlarz różnych środków transportu do wyboru. Możesz dostać się do celu własnym autem, jeżeli lubisz stawiać się w roli kierowcy, albo zarezerwować sobie miejsce w pociągu bądź autobusie. Pamiętaj jednak, że jeśli to twój szef wysyła cię na podróże służbowe, to on powinien opłacić wszystkie koszty związane z załatwianiem transportu. Jest to jego obowiązek. Nie dopuść więc do sytuacji, byś sam musiał za to wszystko płacić – a takie bilety lotnicze nie są niestety tanie.

Podczas takiego wyjazdu służbowego na pewno będziesz musiał wziąć udział w wielu ważnych dla twojej firmy spotkaniach. Niemalże każdego dnia stawisz się w wielkich siedzibach słynnych korporacji, by omówić szczegóły transakcji z kontrahentami lub samymi klientami. Musisz zadbać więc o to, aby godnie reprezentować swoją działalność. W tym oto celu na pewno do swojej walizki zdążyłeś już wrzucić swój najlepszy garnitur, który starannie wyprasowałeś i wyczyściłeś, aby na każdym móc zrobić świetne pierwsze wrażenie. Nie bądź jednak zbyt pewny siebie. Może zdarzyć się tak, że przypadkowo zaplamisz swój garnitur albo nawet zginie on wśród innych bagaży, przez co stracisz na dobre swój firmowy outfit. Bądź gotowy na takie okoliczności. Zawsze zabieraj ze sobą przynajmniej dwa komplety eleganckich ubrań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here