Ile kosztuje bilet do Koloseum Rzym?
Ile kosztuje bilet do Koloseum Rzym?

Bilet do Koloseum w Rzymie kosztuje 12 euro.

Ceny biletów do Koloseum Rzym

Ile kosztuje bilet do Koloseum Rzym? To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących wizytę w stolicy Włoch. Ceny biletów są uzależnione od wielu czynników, takich jak sezon turystyczny czy rodzaj zwiedzania.

Zwiedzanie Koloseum może być nie tylko fascynujące, ale również kosztowne. Bilety można kupić na miejscu lub przez internet przed przyjazdem do Rzymu. Cena zależy od wybranej opcji i dnia tygodnia.

Najtańszy bilet to wejście bez przewodnika dla dorosłych za 12 euro oraz dzieci za darmo (do lat 18). Ta cena jest jednak dostępna jedynie poza sezonem letnim, tj. między listopadem a marcem.

Wszyscy turyści chcący zwiedzić amfiteatr muszą zakupić bilety online lub na miejscu – rezerwacja jest obowiązkowa ze względu na ograniczenia liczby gości wynikające z pandemii koronawirusa.
Cena podstawowego pakietu to już 16 euro dla osoby dorosłej i obejmuję on przewodnika audio (dostępne są też inne języki niż angielski), który oprowadzi Cię po ruinaach Colloseum oraz Forum Romanum i Palatino – te trzy miejsca stanowią kompleks archeologiczny będący pozostałościami starożytnego miasta rzymskiego.
Jeśli potrzebujemy dodatkowego przewodnika w języku angielskim, cena wzrośnie do 22 euro.

Jeśli zależy nam na bardziej szczegółowej opowieści o historii Koloseum i Rzymu warto skorzystać z oferty prywatnych turystycznych firm lub indywidualnego przewodnika – dla przykładu ceny takich usług mogą wynosić od około 40-50 euro za osobę.

W sezonie letnim bilety są droższe – podstawowy pakiet kosztuje już co najmniej 18 euro, a kompletny (z dodatkowym dostępem do części zamkniętej) to nawet ponad dwa razy tyle.
Dla osób preferujących komfortowe zwiedzanie oraz bez kolejek polecam zakup biletów VIP Premium Experience Passes umożliwiający wejście poza godzinami otwarcia dla innych gości czy możliwość swobodnego poruszania się pomiędzy trzech miejsc archeologiczno-historyczny: Colloseum + Forum Romanum + Palatino.
Cena tego typu biletów wahają się między około150 a nawet kilka stówek Euro za jedną osobę dorosłą.
Najlepiej rezerwować je dużo wcześniej przed planowaną datą zwiedzenia.

Podsumowując, cena biletów do Koloseum jest uzależniona od wybranej opcji zwiedzania oraz pory roku. Najtańsze bilety można kupić poza sezonem letnim, jednakże nie obejmują one oprowadzenia przez przewodnika. Wszyscy turyści muszą kupić bilety online lub na miejscu – rezerwacja jest obowiązkowa ze względu na ograniczenie liczby gości wynikające z pandemii koronawirusa.

Najlepiej planować zwiedzanie Koloseum dużo wcześniej przed przyjazdem do Rzymu, aby uniknąć kolejek i cieszyć się komfortowym zwiedzaniem jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych starożytnych budynków w Europie.

Cena biletu do Koloseum w Rzymie wynosi 12 euro. Zachęcamy do korzystania z naszej platformy edukacyjnej, która umożliwia czytanie i słuchanie jednocześnie – https://czytamysluchajac.pl/. Oto link tagu HTML https://czytamysluchajac.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here