Gdzie warto pojechać na wakacje we wrześniu?

Wrzesień to idealny miesiąc na wakacje dla osób, które nie lubią tłumów. To także doskonałe rozwiązanie dla turystów, który nie czują się komfortowo w bardzo wysokich temperaturach. Gdzie zatem warto pojechać na wakacje we wrześniu?

Majorka   

Majorka to jedna z najpiękniejszych wysp archipelagu Balearów. Możemy tam znaleźć zarówno góry Sierra de Tramuntana i zatoczki, jak i przepiękne jaskinie i plaże. Jednym z plusów jest także duża ilość hoteli, więc każdy znajdzie obiekt dopasowany do swoich potrzeb. Na Majorce we wrześniu również jest świetna pogoda. Średnia temperatura w dzień wynosi około 27˚C, a w nocy 16˚C. W tak sprzyjającej pogodzie możemy przemierzyć wzdłuż liczącą 550 kilometrów wyspę. W tym celu możemy wypożyczyć samochód, który ułatwi zwiedzanie. Obowiązkowo trzeba zobaczyć stolicę Palma de Mallorca, zjawiskowy klasztor w Valldemossie, zatokę Sa Calobra czy wioskę Deia. Jeżeli brakuje nam odpowiednich funduszy na wyjazd, to pomocna może okazać się szybka pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe. Jej zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga spłaty w przyszłości.

Cypr    

W tym regionie nie trzeba martwic się o pogodę. Aż 300 dni w roku jest tam słonecznych. Wrzesień to fantastyczny miesiąc na odpoczynek na Cyprze. Średnia temperatura wynosi w dzień około 28˚C, a w nocy około 20˚C. Temperatura wody także jest wysoka i wynosi około 25˚C. Pogoda to nie jedyny plus tego rejonu – pewnie większość turystów zachwycą także piękne, piaszczyste plaże. Oczywiście nie sposób nie zobaczyć Skały Afrodyty czy Nissi Beach. Dla amatorów górskich wycieczek polecamy góry Troodos. Z kolei miłośników miast zachwycą zapewne małe miasteczka, takie jak Kurion czy Nikozja. Ponadto, na początku września na Cyprze organizowany jest coroczny Festiwal Win, na którym można spróbować lokalnych trunków. Jeżeli zastanawiamy się nad wyjazdem, a funduszy na ten cel brak, to z pomocą przychodzi szybka pożyczka.

Madera  

Wyspa, która można odwiedzić o każdej porze. To miejsce idealne na odpoczynek dla miłośników niebanalnych widoków i odkrywców. Funchal – stolica Madery, powinna stanowić obowiązkowy punkt na naszej mapie wypoczynku. Jest ona położona u podnóża gór i przykuwa uwagę ciasnymi, brukowanymi uliczkami oraz zabytkowymi budynkami. Warto także odwiedzić słynną Dolinę Zakonnic.     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here