Gdzie na wakacje w październiku?

Nie musisz koniecznie jechać na swoje wakacje w okresie letnim, dołączając w taki sposób do gigantycznych tłumów turystów, którzy na pewno nie pozwolą ci spokojnie i komfortowo wypocząć. Jeśli tylko masz na tyle elastyczną pracę, że możesz wziąć swój urlop wtedy, kiedy chcesz, zdecyduj się na wyjazd w październiku. Tak naprawdę większość zawodów ci na to pozwala – no może jedynie nauczyciele mają o tyle gorzej, że muszą wyjeżdżać wtedy, kiedy trwają wakacje od szkoły, ale za to otrzymują całe dwa miesiące wolnego. Jeśli sam jednak nie pracujesz w szkolnictwie, spokojnie możesz wziąć sobie wolne na samym początku jesieni, aby nie tylko uniknąć tłumów, ale też zaoszczędzić na zagranicznych wyprawach. Bo pogoda panująca w naszym kraju o tej porze roku nie jest zbyt zachwycająca. Potrafi płatać figle i raz jest słoneczna, a już następnego dnia z nieba spadają gigantyczne ilości deszczu. Najprawdopodobniej nigdy nie zdecydowałbyś się na spędzenie urlopu w Polsce w październiku, ale już do innych krajów spokojnie możesz o takiej porze wyjechać. Gdzie na wakacje w październiku na pewno warto się więc wybrać? Na pewno tam, gdzie nawet jesienią czekają na ciebie wysokie temperatury i gorące promienie słoneczne.

Grecja jest jednym z tych państw, do którego Polacy bardzo często udają się na czas swoich urlopów. Nie leży ona zbyt daleko od naszego kraju, dlatego bez trudu powinieneś się do niej dostać, zwłaszcza jeśli skorzystasz z transportu zapewnianego przez linie lotnicze. Być może jednak to, że pojedziesz do Grecji, ustaliłeś już dawno temu, a nie wiesz dalej, w jakim konkretnym jej miejscu powinieneś zacząć szukać dla siebie właściwego zakwaterowania. Spójrz więc tylko na greckie wyspy. jest ich całe mnóstwo, a każda z nich daje ci nieograniczony dostęp do przecudownego morza. Nawet w październiku temperatura wody wciąż jest jeszcze na tyle wysoka, byś bez skutków ubocznych dla swojego zdrowia i ciała mógł codziennie się w niej kąpać, przy okazji dbając o swoją formę i sprawność. Na pewno znane ci są nazwy takich greckich wysp jak Rodos czy Kreta, ale jeśli wolałbyś jednak wypoczywać z dala od reszty turystów, skieruj się chociażby w stronę Cyklad. W ciągu dnia temperatura powietrza w tych okolicach wynosi jesienią ponad dwadzieścia stopni C. To idealna aura i na zwiedzanie, i na beztroski wypoczynek na plaży.

A gdzie na wakacje w październiku powinieneś się wybrać, jeśli już miałeś okazję wypoczywać na greckich wyspach albo z innych powodów nie chcesz ich odwiedzać? Możesz zatem postawić na Włochy. Cudowne wybrzeża tego państwa niemalże przez cały rok kuszą swoim pięknem turystów z całego świata. Ty też się nimi zachwycisz! Pozytywnemu zaskoczeniu ulegniesz nie tylko na skutek otaczających się krajobrazów, ale też po dostrzeżeniu samych warunków pogodowych. Każdego dnia będą one na tyle przyjazne i przyjemne, by pozwolić ci na regularne wycieczki, zwiedzanie i leniwe wypoczywanie na piasku. Co prawda temperatura powietrza na wybrzeżu włoskim w październiku nie jest aż tak wysoka jak na greckich wyspach, ale i tak osiąga wartość wyższą niż dwadzieścia stopni C. Być może nie są to idealne warunki do plażowania, ale już do zwiedzania – jak najbardziej. Możesz zresztą w taki ciepły dzień rozłożyć się po prostu na plaży, wziąć ze sobą ulubioną książkę i zatopić się w fascynującej fabule, odrywając się od niej tylko od czasu do czasu, by raz jeszcze spojrzeć na okoliczne krajobrazy. Relaks gwarantowany! Takie wakacje na pewno świetnie cię przygotują do kolejnych ciężkich i pracowitych miesięcy.

Nie musisz jednak koniecznie szukać dla siebie takich miejsc, w których nawet jesienią czy zimą wciąż jest jeszcze ciepło. Nikt nie powiedział przecież, że twój urlop musi polegać wyłącznie na oddawaniu się morskim kąpielom, opalaniu bladego ciała i wypoczywaniu w blasku palącego słońca. Jeśli należysz do osób zimnolubnych, o wiele lepiej poczujesz się w tych krajach, w których w październiku temperatura powietrza nie wynosi więcej niż dziesięć stopni C. A takie miejsca również są ciekawe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here