buty

Pasja, jaką jest myślistwo, może być okazją do spędzania czasu na łonie natury praktycznie przez cały rok. Jednocześnie jednak jesienne, zimowe czy wczesnowiosenne wyjścia pociągają za sobą konieczność zabrania ze sobą odpowiedniego odzienia, które ochroni przed nieprzyjemną aurą, jaka może wówczas panować. Szczególnie istotne jest oczywiście obuwie.

Dlaczego warto wybrać but całoroczne?

Całoroczne buty myśliwskie to spore ułatwienie dla pasjonata leśnych wędrówek. Są one bowiem tak skonstruowane, aby przetrwały każdą, nawet najmniej przyjemną pogodę, co przekłada się na ich ogromną funkcjonalność. W efekcie niezależnie od tego, czy aura nagle się zmieni, czy też myśliwy wybrał się na polowanie w trakcie kiepskiej pogody, będą w stanie zapewnić mu najwyższy komfort.

Wybór butów całorocznych to także oszczędność, która pozwala wyeliminować konieczność kupowania kilku par obuwia, dostosowanego do poszczególnych warunków. Co niezwykle ważne, jest to również oszczędność miejsca w domu, ponieważ nie wymaga przechowywania wielu par butów.

Komfort cieplny – najważniejsza cecha butów całorocznych

Buty całoroczne muszą sprawdzać się dosłownie podczas każdej temperatury. W praktyce oznacza to, że powinny zimą zapewniać odpowiednie ogrzewanie, a latem nie mogą prowadzić do nadmiernego przegrzania stóp. Aby zagwarantować tak szeroki zakres dostosowania się do panujących temperatur, powinny być wyposażone w ciepłe wypełnienie i przepuszczalne membrany, które pozwolą na odprowadzanie ciepła na zewnątrz. 

Świetnym wyborem są buty Meindl, wykonane z naturalnej skóry licowej i wypełnione miękką, ciepłą wyściółką. Posiadają przepuszczalną, funkcjonalną membranę GORE-TEX, która chroni stopy przed poceniem. Również skóra licowa, jako naturalny materiał, zapewnia oddychalność. W efekcie nawet w trakcie upalnych dni stopy pozostaną suche. Z kolei ciepła wyściółka sprawia, że jesienią czy zimą buty te gwarantują komfort cieplny i chronią przed wyziębieniem stóp.

Nieprzemakalność – na deszcze i śniegi

Kolejna cecha butów całorocznych to ich nieprzemakalność, która powinna łączyć się z łatwością impregnacji. Dzięki temu będą one odporne na wszelkiego rodzaju wilgoć, pojawiającą się o każdej porze roku. Czy to deszcz, śnieg czy wilgoć zatrzymana na trawie i mchu, czy może niewielki strumień, który należy przekroczyć – oprą się im wszystkim. W efekcie zapewnią wysoki komfort i zapobiegną zachorowaniom.

Również w tym przypadku buty ze skóry licowej Meindl są świetnym wyborem, gdyż posiadają wysoką cholewkę z naturalnie odpornego na wodę materiału. Dzięki łatwej impregnacji za pomocą wosku ich właściwości stają się jeszcze lepsze. Warto także zwrócić uwagę na ich budowę, taką jak głęboko wszywany, połączony z cholewką język, który dodatkowo zabezpiecza przed dostawaniem się wody do wnętrza buta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here