Brazylia - kraj muzyki, radości, tańca i prawdziwej radości!

Brazylia wielu z nas kojarzy się z niepohamowana radością życia, tańcem, kolorami i niesłabnącą radością. I nie ma w tym nic przesadzonego bo faktycznie tak jest! W tym kraju dominuje uśmiech, pasja do życia, pasja do tańca i pysznego jedzenia. Ludzie lgną do takich miejsc bo w pędzie dzisiejszego świata zapomina się co daje nam prawdziwą i niczym niezmąconą radość. Odpowiedź brzmi: to co najprostsze! Miłość, przyjaźń, radość z małych rzeczy i dużo uśmiechu. Jeśli twoje życie to pasmo pędu i zagubienie w tym co jest ważne – koniecznie rozważ podróż do tętniącej życiem i radością Brazylii!

Symbol Brazylii, czyli Rio de Janeiro

To niekwestionowane centrum brazylijskiego świata i najbardziej rozpoznawalne miejsce w tej części globu. Mimo tego, że już jakiś czas temu przestało być stolicą kraju, w dalszym ciągu przyciąga niezliczone rzesze turystów. To właśnie tam znajduje się słynna Copacabana i ogromny posąg Chrystusa Zbawiciela. 

wakacje w brazylii

Brazylia to sporo zabytków i muzeów do odwiedzenia, jednak to co najważniejsze w podróżach czyli ludzie i ich kultura będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki. Pokazy samby odbywają się na ulicach. Będziecie mieli też okazję posłuchać wywodzącej się z Rio bossa novy, podziwiając przy tym niezwykłą i wszechobecną sztukę uliczną. Wytchnienie dadzą wam wieczory spędzane w klimatycznych knajpkach przy szklance aromatycznej i orzeźwiającej caipirinhy.  

Wodospady Iguazu

Kolejna z najważniejszych i najbardziej popularnych atrakcji Brazylii. Część wodospadów mieści się po stronie brazylijskiej, część natomiast na terenie Argentyny. Najwyższy z wodospadów to tak zwany Garganta do Diablo, czyli Diabelska Gardziel. Liczy aż 82 metry wysokości! Wodospady te leżą na rzece Iguazu, tuż przed ujściem do rzeki Parany. Średni przepływ wody to aż 1800 metrów sześciennych na sekundę! Widok tych wodospadów jest przepiękny, więc chłońcie go będąc w Brazylii ile się da. 

Nieodkryta i przepiękna Amazonia 

Bo Brazylia to także dziewicza dżungla amazońska! Zachwycający bezmiar przyrody i jej nieopisane piękno uderzą was już w pierwszych chwilach obecności na tym terenie. W sercu Amazonii istnieje możliwość wynajęcia klimatycznego eco – lodge’u. Nocleg w takich warunkach na pewno na długo zapadnie wam w pamięć. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wyjazdach i podróżach do Brazylii, kliknij w link https://planetescape.pl/kraj/brazylia/!

Salwador

Miasto o niezwykłej energii, niegdyś stolica Nowego Świata portugalskiego. To prawdziwa perełka pod względem architektury i afro-brazylijskiej kultury. Tutaj prawie co noc w otoczeniu historycznych kamieniczek organizuje się huczne imprezy. Uliczne fiesty, odgłosy bębnów dopływające ze starego miasta przeniosą was w inny wymiar i pozwolą na błogie odprężenie. Dodatkowo Salwador oprócz bogatej historii i przepięknej architektury oferuje także imponujące, szerokie plaże na przedmieściach! Równie piękne są również plaże miejskie, gdzie będziecie mieli okazję poznać rodowitych Brazylijczyków i posłuchać od miejscowych  co nieco na temat atrakcji, pysznego jedzenia czy miejsc wartych zobaczenia. Wieczorami bardzo często odbywają się tutaj pokazy capoeiry czy mistycznych ceremonii voodoo – candomble. Dodatkowo zarówno na ulicach jak i na plaży możecie spotkać się z niekończącymi się imprezami i niepohamowaną radością. 

Brazylia – dlaczego warto? 

Przede wszystkim dla muzyki, wszechobecnej radości, pięknych plaż, Amazonii no i dla jedzenia! Brazylia to kraj, który od jakiegoś czasu słynie z przepysznej kuchni, takiej nawiązującej do tradycji jednak  z nutą nowoczesności. Przykładem kucharza, który rozsławił ten kraj na świecie jest Alex Atala. Pokazuje całemu światu smaki Amazonii i uczy szacunku do każdego z używanych produktów. Będąc w Brazylii warto udać się również do jego restauracji o nazwie D.O.M w Sao Paulo. Ta na pewno będzie doskonałe zwieńczenie wyjazdu do Brazylii i przy okazji doskonały powód do skosztowania oryginalnej kuchni bazującej na skarbach Amazonii.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here