batony proteinowe
fot. pexels.com

Batony proteinowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w wyniku dużej aktywności fizycznej muszą dostarczać do swojego organizmu spore ilości białka. Bardzo chętnie korzystają z nich sportowcy, a także osoby, które biegają w maratonach, wspinają się, czy pływają. Sprawdź, dlaczego warto zjadać batony proteinowe i na co zwracać uwagę przy ich zakupie!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/batony-proteinowe-przeczytaj-zanim-kupisz/

Batony proteinowe

Pełnią one funkcję szybkiej przekąski, która posiada wysoką wartość energetyczną oraz dużą zawartość białka i węglowodanów. Stosują je głównie sportowcy, a także osoby, które są na diecie redukującej masę ciała.

To świetne rozwiązanie dla tych osób, którym zależy na spożyciu szybkiego posiłku i jednoczesnym dostarczeniu do organizmu dużej ilości energii oraz składników odżywczych. Niestety nie zawsze batony proteinowe mają dobry skład odżywczy, w którym nie znalazłyby się substancje zwiększające ryzyko chorób wraz z nadwagą czy otyłością.

Skład batonów proteinowych

W składzie batona proteinowego możesz znaleźć białko, które w zależności od batona stanowi 26 do 47% wartości energetycznej tej przekąski. Występuje ono głównie w formie hydrolizatów białek serwatkowych, a także izolatów białek serwatkowych czy białka sojowego, kazeiny, białka jaj czy L-glutaminy.

Poza tym, w składzie takiego batona, znajdziesz również cukry proste, tłuszcze nasycone, tłuszcze trans, a także sztuczne barwniki, substancje słodzące, konserwanty i środki wypełniające. Niestety dodatek tych niezdrowych substancji do składu batona odżywczego może skutecznie odstraszyć.

Batony proteinowe cieszą się ogromną popularnością wśród sportowców oraz osób, które się odchudzają. Są one poręczne, a także sycące. Ze względu na wysoką zawartość białka często stanowią przysmak osób, które uprawiają sporty siłowe. Spożywają je również osoby, które trenują fitness, sporty wytrzymałościowe, a także szybkościowe. Dodatkowo osoby, które intensywnie trenują również nie stronią od tego rodzaju przekąsek.

Przeczytaj też: http://www.weuropie.pl/weglowodany-w-diecie-jesc-czy-nie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here