Wakacje marzeń.

Wakacje marzeń czy marzenie o wakacjach? Wbrew pozorom to nie są tożsame określenia. Marzenie o wakacjach to zwyczajnie może być tęsknota za wypoczynkiem, oderwaniem się od pracy i codzienności. Wyjazd dokądkolwiek, kiedykolwiek, ale najlepiej jak najszybciej. Zapracowani, zalatani marzymy o wypoczynku, a gdy już zaczniemy urlop okazuje się, że naszemu urlopowi wiele brakuje do tego, aby były to wakacje marzeń. Co zrobić, aby dobrze wypocząć i mieć cudowne wakacje?
Najważniejsze już mamy – to nasze marzenia. Teraz potrzebny jest dobry plan. Plan może być na marzeniach oparty, ale musi być twardo osadzony w rzeczywistości – zwyczajnie musi być realny, czyli możliwy do realizacji. Najpierw trzeba ustalić termin – szef ma zawsze rację, więc do niego udajemy się z zapytaniem o termin urlopu. Nie dajmy się zbywać, tylko postarajmy się uzyskać konkretną obietnicę i wpisać ustalony termin do zakładowego planu urlopowego. Każda firma musi taki plan sporządzać co rok i uzgadniać go z szefostwem organizacji związkowych. Jeśli nie mamy szefa, bo prowadzimy własną działalność sami musimy zadecydować kiedy, komu i na jakich warunkach możemy na dwa tygodnie oddać kierowanie firmą albo zwyczajnie ją zamknąć na czas urlopu.
Gdy już termin będziemy mieć ustalony warto ocenić krytycznie swoje możliwości finansowe. Urlop ma być czasem beztroski, więc nie powinno się na nim oszczędzać. Ale urlop trwający dwa tygodnie nie może wpędzić nas w długi, które trzeba będzie spłacać cały kolejny rok. Wakacje marzeń nie muszą być kosztowne, a jeśli takie są to nazbierajmy najpierw na nie wystarczająco dużo pieniędzy.
Termin i środki finansowe są – teraz czas na wybór formy wypoczynku. Jeśli jedziemy sami to nie ma co się długo zastanawiać – wybieramy taką formę, jaką lubimy najbardziej. Leżakowe leniwce wybiorą luksusowe wczasy w cieniu palm. Aktywni, sportowcy, lubiące zwiedzanie pojadą na wycieczkę objazdową, obóz sportowy, obóz tematyczny ze sportami ekstremalnymi. Ci którzy chcą wypocząć ale i coś zobaczyć niech wykupią wczasy z opcją wyżywienia HB zamiast all inclusive. All inclusive przywiązuje do miejsca – na określoną godzinę trzeba się stawiać w restauracji, inaczej przepadnie nam posiłek. W opcji HB a jeszcze lepiej HB+ (z napojami) po obfitym śniadaniu można wyruszyć autokarem lub wynajętym samochodem na wycieczkę po okolicy czy regionie, lancz zjeść gdzieś na wyjeździe, a na obiadokolację wrócić do hotelu. Jedzenie posiłków podczas podróży po kraju czy regionie ma dodatkowy wymiar edukacyjny. W barach czy restauracjach spotkać można mieszkańców kraju, poznać ich tradycje i obyczaje, spróbować prawdziwych smaków kuchni narodowej. W hotelach potrawy są przygotowywane dla gości z różnych stron świata, a w barach z obrusami z ceraty siedzą autochtoni i oni najlepiej wiedzą, co w tym kraju jest smaczne. Zanim zamówimy jedzenie, warto dyskretnie zajrzeć ludziom do talerzy a jak mamy odwagę to zapytać o danie, które spożywają. Są na świecie jeszcze miejsca, gdzie nie można dostać karty dań, bo jej tam zwyczajnie nie potrzebują, a obsługa nie mówi w żadnym znanym nam języku – wówczas pokazanie palcem jest jedynym skutecznym sposobem na to, żeby otrzymać jedzenie. Takie miejsca są nie tylko w odległych, dzikich krajach – wystarczy w Czarnogórze wejść do albańskiej restauracji żeby zrozumieć o czym mowa.
Dla wielu osób wakacje spędzone na opalaniu czy nawet na zwiedzaniu to niepotrzebna strata czasu. Dla takich osób warte polecenia są wczasy edukacyjne, tematyczne, na których można się czegoś nowego nauczyć lub udoskonalić umiejętności już posiadane. Takie pobyty tematyczne to mogą być kursy gotowania, wyszywania, filcowania, szycia, jazdy konnej, nauki języków obcych, tańca i wielu innych czynności. Wracający z takich wakacji są znacznie bogatsi w wiedzę i umiejętności – spełniają swoje pragnienia, a nową wiedzę mogą często wykorzystać w pracy lub spożytkować w życiu prywatnym.
Letnie wakacje marzeń trzeba zacząć organizować już teraz. Zima to najlepszy czas na wykupienie w biurach podróży wczasów w opcji first minute – można trafić na prawdziwe, atrakcyjne okazje cenowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here