serce
fot. Pixabay.com

Serce kojarzone jest z lewą stroną ciała mimo zupełnie innego położenia. Stąd ból na środku klatki piersiowej może nie być skojarzony właśnie z sercem przez co łatwo można się pomylić.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/klucie-serca/

 

Kiedy ukłucia w sercu mogą niepokoić?

Ukłucia pojawiają się przy przeziębieniach, zmęczeniu, wysiłku a więc stany które wydawałyby się mało niepokojące. Jeśli występują sporadycznie w wyżej wymienionych przypadkach, zwykle nie powinny nas martwić. W takim przypadku należy usunąć przyczynę. Przeziębienie zwalczymy szybciej w momencie gdy poza lekami, włączymy większą ilość witamin do diety, możemy zastosować naturalne metody jak czosnek czy miód. Konieczny jest także odpoczynek, niezależnie od tego czy towarzyszy mu przeziębienie czy nie. Jeśli ból jest skutkiem wysiłku, warto następnym razem przygotowywać się do treningu stopniowo i zwiększać wysyłek z dnia na dzień by organizm miał możliwość dostosowania się.

 

W innych przypadkach, gdy ból pojawia się coraz częściej lub nie jest związany z powyższymi stanami, warto profilaktycznie skontaktować się z lekarzem oraz przeprowadzić badania.

 

Przeczytaj też: http://www.weuropie.pl/czym-jest-komorowe-zaburzenie-rytmu-serca/

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStrona internetowa
Następny artykułLaweta – Hamburg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here