jeziora polskie
fot. pexels.com

Nie ma to jak odpoczynek nad wodą w otoczeniu cudownych drzew! Poznaj najcudowniejsze jeziora na mapie Polski, które świetnie sprawdzą się jako miejsce do idealnego odpoczynku i relaksu!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-nad-jeziorem/

Jezioro Lubie – Pojezierze Drawskie

To jezioro jest jednym z najczystszych jezior w Polsce. Nie jest to tytuł przyznany przez turystów, ale zostało ono oznaczone I klasą czystości. Jezioro Lubie jest również jednym z najpiękniejszych i największych akwenów wodnych na obszarze całego Pojezierza Drawskiego. Obszar tego jeziora odznacza się niezwykłą dzikością i naturalnością. Nad praktycznie samym jeziora znajduje się wyłącznie jeden ośrodek wypoczynkowy. Jezioro składa się z wysepek – Kamieniec, Rybaki, Sołtysia, Ptaszyniec i jest jeszcze jedna bezimienna wysepka. W pobliżu jeziora znajdują się pola namiotowe, z których śmiało można korzystać.

Jezioro Budzisławskie – Pojezierze Gnieźnieńskie

To jezioro znajduje się około 20 minut drogi od Jeziora Powidz. Cechuje się niezwykle szlachetnym lazurowym kolorem i piaskiem w białym kolorze. To, co jest charakterystyczne dla tego jeziora i okolic to cisza, co wynika prawdopodobnie z tego, że to jezioro jest niewielkie. Warto zaznaczyć, że to jezioro zostało odznaczone w I klasie czystości i warto z tego skorzystać odwiedzając to miejsce.

Jezioro Kłodno – Pojezierze Kaszubskie

To jezioro znajduje się w samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i jest połączone z innymi wąskimi jeziorami, m.in. z Jeziorem Białym, które jest jednym z bardziej znanych jezior na mapie Polski. To jezioro świetnie zdaje egzamin dla osób lubiących kajakarstwo. Plaże Jeziora Kłodno są niesamowicie czyste i mają niesamowity kolor wody. Oczywiście również jest to I klasa czystości, tak samo jak w wyżej opisanych jeziorach. Nie tylko samo Jezioro Kłodno jest atrakcyjne, ale okolica wokół niego. Na szczególną uwagę zasługuje Park Kamienny w Chmielnie i Zamek w Łopalicach, który przypomina Hogwart. Dodatkowo można tam znaleźć dwa szlaki turystyczne i trasę na przejażdżkę rowerową.

Przeczytaj też: http://www.weuropie.pl/zwiedzamy-cudowny-kraj-gruzje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here