Kilka informacji dla wybierających się na Maltę

Ile czasu potrzeba, aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca na Malcie? Malta to wyspa, którą równie dobrze można zobaczyć w tydzień, jak i pozostać na niej na 14-dniowy urlop w słońcu. Wszystko zależy od tego, co chcemy robić na Malcie. Na wyspie znajdują się piękne plaże, a okoliczności przyrody pozwalają na rozkoszowanie się wycieczkami rowerowymi po wyspie. Dlatego można spędzić tutaj bardzo długi czas wakacyjny, zwłaszcza z dziećmi i nie będzie nam się nudziło. Jeśli jednak nasze urlopowanie jest zdominowane przez poznawanie nowych miejsc, kultur, oglądanie zabytków oraz sprawdzanie lokalnej kuchni, to trzeba przyznać, że wystarczy 5 dni wakacji na Malcie.

Kiedy jest najlepszy czas na wakacje na Malcie?
Malta to wyspa, która jest atrakcyjna dla turystów w zasadzie przez cały rok. Warto udać się tam nie tylko w czasie największych upałów (czyli w okresie między początkiem czerwca a drugą połową sierpnia). W takim okresie Malta jest najlepsza na plażowanie. Woda jest ciepła, codziennie świeci słońce. Jeśli udamy się tam wczesną wiosną lub późną jesienią, to będzie również dobry okres: wówczas można niespiesznie zwiedzać sobie urokliwe uliczki, sprawdzać jak żyje się w małych maltańskich miasteczkach, wypróbowywać specjały lokalnej kuchni oraz podziwiać dziką przyrodę tej wyspy.

Pogoda na Malcie
Na Malcie wyróżnia się dwie pory roku: jest zima i lato, bez okresów przejściowych. O każdej porze roku jest tutaj znacznie bardziej wietrznie niż w Polsce. Najwięcej deszczu spadnie w grudniu. Nie ma tutaj śniegu. Osoby, które podróżowały na Maltę o najróżniejszych porach roku twierdzą zgodnie, że warto wybrać się tam pod koniec sierpnia, gdy upały są już lżejsze, ale nadal jest cieplej niż w Polsce. Woda jest wtedy najcieplejsza, komary nie dokuczają, a turyści mogą w spokoju już cieszyć się też niższymi cenami za noclegi na Malcie.

Malta: autobusy
Gdy znajdziemy się na Malcie, możemy poruszać się autobusami lub wynająć sobie samochód i w ten sposób zwiedzać wyspę. Oba te rozwiązania są dobre. Autobusy nie należą do najszybszych środków komunikacji, jednak są zdecydowanie bardzo tanie. Ich wadą jest też to, że nie jeżdżą na pewno tak punktualnie i tak często jak w największych europejskich miastach, jednak turyści, którzy zdecydowali się zwiedzać Maltę za pomocą autobusów wyspiarskich zwykle twierdzą, że na żadnej innej wyspie w Europie nie znaleźli tak dogodnych ku temu warunków.

Wynajem auta na Malcie
Wynajem auta na Malcie można zorganizować przez internet i już po przylocie może czekać na nas pod lotniskiem samochód z kierowcą. Niestety jednak koszty wynajęcia samochodu do zwiedzania Malty nie jest niski. Do standardowej opłaty dobowej za korzystanie z auta trzeba doliczyć jeszcze około 8 do 10 euro ubezpieczenia za każdy dzień trwania umowy najmu samochodu. Jeśli nie wykupimy ubezpieczenia, wówczas prawdopodobnie wypożyczalnia zablokuje na naszej karcie kredytowej około 4500 zł na ryzyko wystąpienia wypadku. Gdy wystąpi kolizja, cala ta suma zostanie nam zajęta na trwałe.

Co zobaczyć na Malcie?
Jakie są największe atrakcje Malty? Co warto zwiedzić na wyspie? Przede wszystkim, jeśli lubimy robić zdjęcia, to świetnym materiałem na dobre plenery będą skaliste plaże i urwiska, których tutaj jest pod dostatkiem. Dodatkowo, warto zobaczyć Valettę, Niebieską Grotę, a także Popeye Village i Golden Bay. W każdym niemal miasteczku znajdują się piękne zabytkowe małe kościoły, a także klasztory, muzea oraz ruiny.

Ile kosztują wakacje na Malcie?
Spędzając wakacje na Malcie, nie będziemy w stanie na pewno oprzeć się pysznej włoskiej kuchni. Włoskie tawerny, które zachęcająca nas zapachami na całej wyspie sprawią, że poznamy lokalne zwyczaje kulinarne, ale też zostawimy tam trochę gotówki. Niestety, mimo że Malta generalnie jest tańsza niż Sardynia, Madera i inne popularne kierunki wakacyjne, to jednak dzięki temu, że na Malcie jest wiele atrakcji turystycznych, to mimo wszystko wakacje wyjdą dość drogo.
Na szczęście jednak, z Polski na Maltę można dostać się tanimi liniami lotniczym i to z niejednego polskiego miasta. Dzięki temu można znacząco obniżyć koszty podróży: bilety w obie strony mogą wynieść mniej niż 350 zł, nawet gdy mówimy o szczycie sezonu turystycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here