Kiedy najlepiej jechać do Tajlandii?
Kiedy najlepiej jechać do Tajlandii?

Najlepszy czas na podróż do Tajlandii zależy od preferencji i celu podróży. Jednakże, najczęściej rekomendowane miesiące to listopad-kwiecień, kiedy jest sezon suchy i temperatura jest łagodna. W tym okresie można również cieszyć się pięknymi plażami oraz festiwalami takimi jak Songkran (Nowy Rok tajski) czy Loy Krathong (święto lampionów).

Najlepszy czas na zwiedzanie Tajlandii

Kiedy najlepiej jechać do Tajlandii?

Tajlandia to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Znana ze swojej kultury, tradycji i niezwykłych krajobrazów przyciąga turystów z całego globu. Jednak aby cieszyć się w pełni tym co ma do zaoferowania, warto wybrać odpowiedni czas podróży.

Najlepszy czas na zwiedzanie Tajlandii uzależniony jest od kilku czynników takich jak warunki pogodowe czy lokalne święta i festiwale.

Sezon suchy trwa od listopada do marca. To idealny okres dla osób szukających słońca oraz chcących uniknąć deszczowych dni podczas swojego pobytu w Azji Południowo-Wschodniej. W tym czasie temperatura wynosi pomiędzy 25 a 30 stopni Celsjusza, dzięki czemu można swobodnie korzystać zarówno z plaż jak i innych atrakcji turystycznych bez ryzyka zmęczenia spowodowanego upałem.

Z kolei sezon deszczowy obejmujący kwiecień – październik może stanowić problem dla wielbicieli aktywności outdoorowych – często występują ulewne opady monsunowe uniemożliwiające np.: nurkowanie czy trekking po dżungliach tajskiej prowincji Chiang Mai (gdzie znajduje się m.in słynna Pagoda Wat Phra That Doi Suthep). Jednak warto pamiętać, że w tym okresie ceny są niższe i łatwiej znaleźć wolne miejsca noclegowe.

Warto również zwrócić uwagę na lokalne święta i festiwale. Wielką popularnością cieszy się Songran – tajski Nowy Rok obchodzony w kwietniu. To czas radosnych zabaw, podczas których mieszkańcy kraju chlapią się nawzajem wodą oraz składają ofiarę buddyjskim mnichom. Osoby planujące swoją podróż właśnie na ten termin powinny jednak pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji zakwaterowania ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie turystów.

Jeśli natomiast interesuje nas zwiedzenie kulturalnej stolicy Tajlandii – Bangkoku to najlepiej udać się tam między listopadem a lutym (sezon suchy) lub marcem gdy temperatura jest już nieco wyższa ale nadal komfortowa do zwiedzania np.: słynnego Pałacu Królewskiego czy Wat Pho gdzie znajduje się największa marmurowa statua Buddy leżaca długości 46 metrów!

Podsumowując: Najlepszym czasem aby odwiedzić Tajlandię jest sezon suchy trwający od listopada do marca z niewielkimi wyjątkami takimi jak Świąteczna pora roku- grudzień/styczeń oraz lokalne święta i festiwale. Warto jednak pamiętać, że każdy sezon ma swoje zalety i wady oraz to co dla jednego turysty jest najważniejsze (np.: niskie ceny) dla innego może nie mieć takiego znaczenia jak np.: idealna pogoda do nurkowania.

Planując swój wyjazd należy zwrócić uwagę na wszystkie te czynniki aby móc naprawdę cieszyć się tym pięknym krajem Azji Południowo-Wschodniej!

Najlepiej jechać do Tajlandii w okresie od listopada do lutego, kiedy to panują tam najkorzystniejsze warunki pogodowe. Zachęcamy do zaplanowania swojej podróży już teraz! Kliknij tutaj: https://www.dlasiebie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here