Jak daleko jest lotnisko w Wenecji od centrum?
Jak daleko jest lotnisko w Wenecji od centrum?

Lotnisko w Wenecji, czyli Port lotniczy Marco Polo, znajduje się około 8 km na północny wschód od centrum miasta.

Odległość między lotniskiem w Wenecji a centrum

Wiele osób planujących podróż do Wenecji zastanawia się, jak daleko znajduje się lotnisko od centrum miasta. W końcu każdy chce przybyć na miejsce w sposób wygodny i szybki, a także poznać koszty transportu.

Pierwszą rzeczą, którą należy zauważyć jest to, że istnieją trzy lotniska obsługujące Wenecję: Marco Polo (VCE), Treviso-Sant’Angelo (TSF) oraz Verona-Villafranca (VRN). Najwięcej połączeń ma jednak właśnie pierwsze z nich – łączy ono m.in. Europę ze Stanami Zjednoczonymi czy Azją.

Lotnisko Marco Polo znajduje się około 13 km na północny wschód od samego centrum miasta. Dla większości turystów najlepszym sposobem dotarcia tam będzie taksówka lub autobus komunikacji publicznej ACTV linii nr 5 lub ATVO linii nr X1. Koszt przejazdu wynosi odpowiednio około 40-50 EUR za taksówkę i około 8 EUR za bilet autobusowy – cena ta może być nieco wyższa jeśli zakupimy bilety u kierowcy bezpośrednio przed wejściem do pojazdu.

Jeśli natomiast decydujemy się na wynajęcie samochodu możemy skorzystać jedynie ze stojącej pod terminalem firmy Hertz – reszta firm oferuje usługi transferu od/do lotniska, jednakże zwykle są one znacznie droższe niż wynajem samochodu na własną rękę.

Kolejnym lotniskiem w okolicy Wenecji jest Treviso-Sant’Angelo. Jest ono położone dalej – a dokładniej 40 km na północny zachód od centrum miasta. W tym przypadku najtańszym sposobem dotarcia do Wenecji będzie skorzystanie z autobusu ATVO lub FS Bus Italia (w kierunku stacji kolejowej Venezia Mestre) oraz następnie przesiadka na komunikację miejską ACTV nr 2 czy też linie tramwajowe T1 i T2 albo łodzie Vaporetto operujące po kanale Grande. Bilet kosztuje odpowiednio: około 10 EUR za przejazd autobusem i dodatkowo około 7-8 EUR za bilet jednorazowy ACTV/Vaporetto.

Trzecim lotniskiem obsługującym Wenencję jest Verona-Villafranca oddalone o niemałe ponad sto kilometrów od samego miasta lagunowego! Oczywiście nie ma co tam jechać jeśli celem naszej podróży jest wyłącznie zwiedzanie Starego Miasta, lecz warto mieć to informacje w głowie planując przykładowe objechanie całego regionu Veneto np. podczas kilku dniowych wojaży samochodem.

Podsumowując – jak widzimy, każde z wymienionych powyżej trzech lotnisk wymaga nieco innej logistyki i różnych kosztów, co warto wziąć pod uwagę już na etapie planowania podróży. Ostatecznie jednak każde z lotnisk posiada odpowiednie połączenia transportowe do centrum Wenecji, dzięki czemu bez problemu dotrzemy na miejsce naszych marzeń!

Wenecja Marco Polo Airport znajduje się około 13 km od centrum Wenecji. Zachęcam do skorzystania z transportu publicznego lub taksówki, aby dotrzeć na lotnisko w wygodny sposób.

Link tag HTML: Biznes Wiki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here