Co robić z dziećmi nad morzem?

Niby wiesz, że morze Bałtyckie nie może nawet równać się z morzem Czarnym, Czerwonym bądź Oceanem Spokojnym, ale zanim jeszcze udasz się tak daleko z całą swoją rodziną, pragniesz pokazać swoim dzieciom otaczające je na co dzień miejsca, by zwiększyć ich wiedzę na temat własnej ojczyzny. Dobrze zresztą wspominasz te czasy, w których rodzice zabierali cię do polskich nadmorskich miejscowości. Choć każdego roku udawaliście się dokładnie do tego samego miasta i nawet nocowaliście w dokładnie tym samym pensjonacie, nigdy się tam nie nudziłeś i z tych właśnie z pozoru “zwykłych” wakacji masz najcudowniejsze i najprzyjemniejsze wspomnienia. Teraz możesz zapewnić je swoim własnym dzieciom. Zamiast od razu porywać się na rodzinne zagraniczne wyjazdy, udajcie się wspólnie nad Bałtyk, który dzieciom (jak i również tobie) oferuje wręcz nieograniczone możliwości. Wakacje nad morzem z dzieckiem mogą być naprawdę atrakcyjne i ciekawe. Już teraz odkryjesz mnóstwo pomysłów na to, jak zająć pociechy właśnie w takich okolicach, by w żadnym momencie wycieczki nie zaczęły one narzekać na nudę.

Po pierwsze – plażowanie. Najprawdopodobniej tą właśnie czynność najbardziej doceniasz w wakacjach nad morzem. Niby mógłbyś wstawać razem ze świtem słońca i podziwiać, jak cudownie unosi się ono do samych chmur, przy okazji wykonując krótki jogging i pracując nad swoim ciałem, ale po kilkumiesięcznej ciężkiej pracy jesteś tak bardzo zmęczony, że jedyne, na co masz ochotę, to na wyłożenie się na ciepłym piasku, zamknięcie oczu i zapomnienie o całym bożym świecie. Leżysz lub ewentualnie zajmujesz się czytaniem książek, ale relaks nie trwa zbyt długo, bo twoje dzieci już domagają się wyjścia do wody, mimo iż kilka minut temu dopiero z niej wyszły. Jeśli sam chcesz zatem skorzystać na swoich wakacjach, wcześniej musisz pomyśleć nad tym, jak zająć swoje pociechy. A plaża sama w sobie jest przecież idealnym naturalnym placem zabaw. Zaproponuj więc pociechom różne ćwiczenia gimnastyczne. Pokaż im najpierw, jak należy robić gwiazdy czy przewroty – dzieci na pewno będą chciały je po tobie powtórzyć. W taki oto sposób wykreujesz dla siebie przynajmniej jedną wolną godzinę. W jej trakcie maluchy będą starały się opanowywać nowe ruchy, przy okazji nagle wymyślając zupełnie nowe ćwiczenia.

Wakacje nad morzem z dzieckiem wymagają też od ciebie pewnego przygotowania. No bo niby możesz zająć swoje pociechy spacerami po plaży, zabawami gimnastycznymi i różnego typu akrobacjami, ale nawet najbardziej aktywne maluchy czasem chcą po prostu odpocząć, a gdy tylko usiądą na kocyku, zaczynają się niestety nudzić. Wtedy właśnie powinieneś zaproponować im różnego typu zabawy w piasku. Nawet bez żadnych specjalnych przyrządów maluchy mogą tworzyć z sypkiego piachu różnorodne budowle, starając się formować je w taki sposób, by powstawały z nich konkretne kształty i obrazki. Pokaż im również, jak można zrobić to lepiej. Sam wykop w piasku większy dołek i wyciągnij z niego mokry piasek, z którego najłatwiej można lepić przeróżne piaskowe budowle. Jeszcze przed wyjazdem powinieneś także kupić swoim pociechom przynajmniej najprostszy zestaw przyrządów do zabaw w piasku. Kolorowe foremki, wiaderka, łopatki i widełki zajmą twoje maluchy na bardzo długi czas, sprawiając, że nagle totalnie zapomną one o kąpielach w morzu, a ty będziesz mógł zyskać kolejnych kilka minut dla siebie.

Pogoda na wakacjach nie zawsze jest jednak sprzyjająca. Na pewno starałeś się wybrać dla rodziny taki termin wczasów, by móc każdego dnia rozkoszować się palącym słońcem i wysokimi temperaturami, na sto procent wykorzystując wolny czas i przeznaczając go na plażowanie. Może się jednak zdarzyć tak, że z tych wszystkich planów nic nie wyjdzie. Pewnego dnia obudzicie się z samego rana, dostrzegając na niebie gigantyczne chmury i już wiedząc, że niedługo spadnie z nich ogromny deszcz. Przygotuj więc sobie także pewne opcje “awaryjne”. Poszukaj ciekawych miejsc w mieście, do którego się wybieracie. Nawet niepogoda nie może zepsuć waszych wakacji. Tak się nie stanie, jeśli dobrze się do nich przygotujecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here