Co grozi 17 latkowi za posiadanie marihuany?
Co grozi 17 latkowi za posiadanie marihuany?

Posiadanie marihuany jest nielegalne w większości krajów, w tym również w Polsce. W zależności od ilości i rodzaju substancji grozi za to odpowiedzialność karana przez sąd. Zgodnie z polskim prawem, osoba posiadająca niewielką ilość marihuany może zostać ukarana grzywną lub ograniczeniem wolności, jednakże jeśli chodzi o młodocianych (osoby poniżej 18 roku życia), mogą oni liczyć na łagodniejsze kary niż dorośli.

Legalne konsekwencje posiadania marihuany przez 17-latka

W dzisiejszych czasach, marihuana stała się jednym z najpopularniejszych narkotyków na świecie. Niestety, jej posiadanie jest nielegalne w większości krajów, w tym również Polsce. Dlatego też każdy 17-latek powinien być świadomy konsekwencji jakie mogą wyniknąć z jej posiadania.

Legalnie mówiąc, za posiadanie marihuany grożą ciężkie konsekwencje prawne. W Polsce obowiązują surowe przepisy karne dotyczące handlu i uprawy narkotyków – do których niestety można by dodać także sam fakt ich posiadania.

Zgodnie z polskim kodeksem karnym (art.62), osoba która posiada substancję psychotropową bez wymaganej zgody lub pozwolenia może zostać skazana na grzywnę albo nawet do trzech lat pozbawienia wolności! Oczywiście to samo odnosi się do 17-latka którego złapano z marihuaną przy sobie.

Oprócz tego należy pamiętać o fakcie że Konwencja ONZ o przeciwdziałaniu unikaniu podatkowi przez przedsiębiorstwa wielonarodowe wprowadza dodatkowe sankcje dla osób podejrzanych o korupcyjno-negocjacją ze światem biznesu czy inwestorami zagranicznymi .

Dla nastolatka jednakże teoretycznie są dostępne łagodniejsze konsekwencje – czyli nałożenie grzywny. W praktyce, jednakże, nie jest to regułą i zdarza się że 17-latek zostaje oskarżony o przestępstwo karne a jego sprawa trafia do sądu.

Warto również pamiętać że posiadanie marihuany może wpłynąć negatywnie na dalszą ścieżkę edukacyjną młodej osoby. Niestety dla wielu instytucji szkolnych i pracodawców kwestia złamania prawa przez potencjalnego studenta lub pracownika jest wystarczającym powodem by go wykluczyć ze swojej społeczności.

Jak widać, skutki posiadania marihuany mogą być bardzo poważne zarówno pod względem finansowym jak również życiowym – dlatego każdy 17-latek powinien zdawać sobie sprawę z tego co grozi mu za jej posiadanie. To samo odnosi się także do rodziców którzy muszą rozmawiają ze swoimi dzieckiem o tym temacie oraz pilnować aby ich pociecha nie popełniła błędu próbując narkotyków.

Podsumowując – jeśli chcesz uniknąć problemów prawnych oraz utraty reputacji warto nigdy nie posiada marijuana przy sobie ani też braći udział w dystrybucji substancji psychotropowych . To właśnie te decyzje będą miały ogromny wpływ na Twoją przyszłość!

Wezwanie do działania: Zachęcamy wszystkich, którzy posiadają informacje na temat nielegalnego posiadania narkotyków przez 17-latka, aby skontaktowali się z odpowiednimi organami ścigania. Przypominamy również o poważnych konsekwencjach prawnych wynikających z takiego zachowania.

Link tag HTML do https://www.petitbaby.pl/:
Petit Baby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here