Albańskie plaże i atrakcje doskonałe na rodzinne wakacje

Nie ma to jak wyprawa do kraju, który jawi się, jako miejsce egzotyczne, zupełnie inne od tego, w którym, na co dzień mieszka osoba podróżująca. Taka wycieczka to najpewniejszy odpoczynek dla umysłu, który pragnie zobaczyć inne krajobrazy i zrelaksować się w innym otoczeniu. Otoczeniu pełnym przyrody, plaż i pięknych widoków. Wakacje w Albanii mogą być wspaniałą odskocznią od miejskiego zgiełku. Dzieci na pewno również będą zadowolone. Natomiast wyprawa tylko we dwoje, z ukochaną osobą może być niezwykle romantycznym wyjazdem. A więc co może nam zaoferować taki kraj jak Albania?

Albania – charakterystyka.
Wstępny opis jest o tyle ważny, że dzięki niemu możemy mieć zarys krajobrazu, jakim otoczone jest to państwo. Mianowicie leży ono na Bałkanach w południowowschodniej Europie z dostępem do morza Adriatyckiego na zachodzie oraz Morza Jońskiego na południowym-wschodzie. Dostęp do morza sprawia, że Albania jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, które słynie między innymi ze wspaniałych plaż. Ponadto jest ona w 75% krajem górzystym. Możliwe, że ten fakt zainteresuje fanów górskich wypraw. Mnogość atrakcji w tym pięknym kraju sprawia, że jest on odwiedzany przez rzeszę turystów, również z Polski.

Albańskie plaże.
Kto nie lubi wylegiwać się na słońcu w otoczeniu pięknych krajobrazów i ciągłego słońca? Plaże w Albanii to jedno z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Wspaniale nadają się na początek wyprawy, gdy organizm i umysł potrzebuje sporej ilości relaksu. Słoneczna witamina D skutecznie rozprowadzona zostanie po całym organizmie, sprawiając, że nabierzemy energii i chęci do zwiedzania reszty tego kraju. Jak wspomniano Albania ma dostęp do dwóch mórz: Jońskiego oraz Adriatyckiego, a to stwarza możliwości plażowania i korzystania z morskich uroków na prawie 300 km. Miękki i ciepły piasek jest tym, co niejednokrotnie odróżnia te plaże od innych. Są niezwykle piaszczyste, nie w każdym kraju możemy napotkać tak słoneczną i piaszczystą atmosferę wśród morskich widoków. Z pewnością plaże sprzyjają spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Najpopularniejszą z plaż można znaleźć w Durrës. Miasto to jest najsłynniejszym kurortem wakacyjnym w kraju. Ponadto zlokalizowane zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od stolicy kraju Tirany. A to stwarza większe możliwości noclegu niedaleko morza. Nie można zapomnieć również o podwodnych atrakcjach, które można znaleźć na plaży Gjipe. Przegląd przepięknych podwodnych jaskiń może być zwieńczeniem całej wycieczki. Ponadto krystalicznie czysta woda może być wspaniałym widokiem w odróżnieniu od niektórych bardziej zanieczyszczonych.

Ruiny Butrint.
Widok ruin może być podróżą do przeszłości, w której panowały zupełnie inne warunki życia niż dzisiaj. Mianowicie Ruiny Butrint to starożytne miasteczko wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO, co świadczy o niezwyklej wartości tego miasta. Oddalone jest jedynie około 5 kilometrów od Ksamilu. Można bez problemu zwiedzić to miejsce po wstępnym odpoczynku oraz relaksie na plaży. Według mitologii jest to miasto, które założyli uchodźcy z Troi. Niezwykła ciekawostka zwłaszcza dla podróżników uwielbiających tak dalekie opowieści historyczne.

Przełęcz Llogara.
W Albani znajdzie się również miejsce dla osób o bardziej szalonych pomysłach. Przełęcz Llogara zlokalizowana jest wśród gór Parku Narodowego Llogara. Niezwykle wspaniałe górzyste widoki, jedne z najpiękniejszych w tym kraju. Przełęcz służy, jako trasa dla pasjonatów road tripów, jednak dostępna jest również dla turystów, którzy mogą wybrać się na wycieczkę po tych pięknych rejonach. Po drodze można ujrzeć mniejsze albańskie miejscowości, bunkry, nagie góry, stada baranów, krów i osłów oraz oczywiście błękitne wody Morza Jońskiego. Z całą pewnością będzie to odskocznia od leżakowania, odpoczynek w ruchu również zostanie zapewniony.

Wybór miejsca na wakacyjną wyprawę zdecydowanie nie jest łatwą decyzją. Powyższe albańskie wakacje to zdecydowanie tylko ułamek z tego, co można zobaczyć w tym pięknym kraju, który warto odwiedzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here