Lis 062015
 

Maloka zaprasza na DZIEŃ KUBAŃSKI – gorące rytmy z serca Karaibów, salsa kubańska, prelekcje znanych podróżników, wystawa zdjęć, Jarmark Kontynentów, warsztaty dla dzieci, a wszystko to już 21 listopada w Żorach na otwarcie 4. Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE.

Od 15.00 -17.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami na tematyczne warsztaty: muzyczno-taneczne, teatralne i plastyczne. Spróbujecie kroków kubańskiej salsy, zagracie na instrumentach, przebrani w kubańskie stroje wystąpicie w teatrze cieni i będziecie mogli zrobić sobie zdjęcie w kultowym kubańskim samochodzie. Będą też czekały na Was małe kubańskie autka do pomalowania w ogniste kolory. Zabierzcie ze sobą koniecznie opiekunów, którzy uchwycą Wasze przygody na zdjęciach, a także będą mogli skorzystać z oferty Jarmarków Kontynentów z oryginalną biżuterią, ubraniami, dodatkami, książkami a także z festiwalowej kawiarenki pełnej kaw i herbat świata. Hitem zapewne będzie kubańska kawa o aromacie cygar.

O 17.00 rozpocznie się druga część festiwalu, adresowana już do młodzieży i osób dorosłych, ale nie tylko. Przywitają nas „Ambasadorzy Uśmiechu”, którzy spoglądać będą z pięknych fotografii Mariusza Stachowiaka. Mariusz zapisał opowieść z podróży po Kubie w portretach mieszkańców tej wyspy. Opowie też o swoim postrzeganiu Kuby po miesięcznym pobycie na tej wyspie w lutym tego roku.

Potem obejrzymy gorący pokaz salsy kubańskiej i nie tylko w wykonaniu energetycznych tancerzy Szkoły Tańca Movimento.

Znani podróżnicy, dziennikarze i autorzy wielu książek Anna i Krzysztof Kobusowie zabiorą nas w multimedialną podróż po Kubie – muzeum niespełnionych marzeń. Zapraszamy na spotkanie z zaułkami Hawany i starymi autami. Zobaczymy wielkanocną procesję i obchody 1 maja. Zanurkujemy na wrakach w Zatoce Świń, a w Santiago odkryjemy tajemnice ewolucji i rewolucji. W Trynidadzie zatańczymy salsę, odwiedzimy dom religii Santerii i wyruszymy na plantację trzciny cukrowej. Spróbujemy też drinka Hemingwaya i dania z krokodyla. Wyruszymy też na plantacje kawy i trzciny cukrowej oraz spotkamy muzyka, który grał w legendarnym zespole Buena Vista Social Club.

O godzinie 20.00 rozpocznie się koncert pt. „HUARACHA” w wykonaniu trio muzycznego utworzonego specjalnie na Dzień Kubański w Żorach, w skład którego wejdą Juan Carlos Hechavarria, Alex Morales i Edi Sanchez. Taneczne rytmy prosto z serca Karaibów, słońce, plaża i taniec zapisane w nutach salsy, bachaty i reagettonu będą czekać na miłośników dobrej zabawy.

Nie ma nic lepszego na listopadowy wieczór niż oderwać się na chwilę i przenieść na Kubę – wyspę jak wulkan gorącą.

Termin i miejsce: 21 listopada (sobota) 2015 r., Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Dolne Przedmieście 1, 15.00-17.00 – blok warsztatów dla dzieci, 17.00-21.30 – część festiwalowa dla młodzieży i dorosłych

Organizator Festiwalu: Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA www.maloka.org.pl we współpracy z MOK Żory. Festiwal dofinansowany ze środków ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Partnerzy Festiwalu: Centrum Organizacji Pozarządowych w Żorach, Szkoła Języków Obcych Connect Pascal, Miasteczko Westernowe TwinPigs, Szkoła Tańca Movimento, Herbaciarnia u Janeczki.

WSTĘP WOLNY! Bez biletów, rezerwacji i opłat – zapraszamy wszystkich chętnych!!!

 

Więcej informacji:

www.festiwalopinie.pl

www.facebook.com/FestiwalOpinie

 

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE