Wrz 012015
 

Statystyki mówią, że coraz większa liczba Polaków wybiera wczasy za granicą. Coraz częściej też, jako destynacje wybierane są kraje wskazane przez ministerstwo zdrowia jako potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia. Stale wybierane są takie kierunki jak kraje Azjatyckie, Afrykańskie oraz ciepłe kraje europejskie takie np: Północna Afryka-Egipt, Grecja, Turcja, Chorwacja, Tunezja, Hiszpania ale również coraz częściej udajemy się do krajów uznawanych za nieco bardziej egzotyczne takie jak Tajlandia, Indie, Malezja, Kambodża, Wietnam, Kenia.

Należy pamiętać, że każdy obrany kierunek naszego wyjazdu nosi pewne ryzyko dla naszego zdrowia.

Podczas planowania wyjazdu należy uwzględnić, że za granicą spotkamy się z odmienną florą bakteryjną, innymi chorobami niż w Polsce, że nie ma tam polskiej służby zdrowia a standardy funkcjonowania służby zdrowia za granicą są nieco inne i specyficzne w porównaniu do naszego kraju oraz przyjętych standardów w Europie.

Czy do wyjazdu za granicę a w szczególności do kraju tropikalnego należy się specjalnie przygotować? Zdania podróżników są podzielone. Poniżej prezentujemy specjalny raport, który pokazuje jak przygotować się pod względem zdrowotnym odwiedzając poszczególne kraje.

Zachęcamy do lektury!

W raporcie znajdziemy między innymi:

  • ciekawostki na temat państw, które Polacy odwiedzają najchętniej,
  • informacje o zagrożeniach zdrowotnych w różnych rejonach świata,
  • wykaz zalecanych przed wyjazdem szczepień,
  • informacje na temat chorób i problemów zdrowotnych w podróży,
  • kilka praktycznych porad jak bezpiecznie spędzić wymarzony urlop

Pobierz raport 2015

Więcej na portalu halozdrowie.pl.

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE