Lut 152017
 
Wiosenna Edycja festiwalu 17 Południk

Rusza nowa, wiosenna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników 17 Południk! Festiwal 17 Południk, którego nazwa pochodzi od południka przebiegającego przez stolicę Dolnego Śląska, to miejsce spotkań wyjątkowych osobowości, unikatowych prelekcji i nieszablonowej edukacji. Gromadzi ludzi ciekawych świata, pasjonatów aktywnej turystyki, miłośników dalekich stron i różnych kultur, a także tych, którzy jeszcze nie zaczęli podróżniczej przygody i dopiero poszukują swoich inspiracji.

Od pięciu lat festiwal odbywa się we wrześniu w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych, tuż przy granicy z Republiką Czeską. W tym jednak roku, poza tradycyjną, letnią edycją festiwalu, planowana jest również wiosenna, która odbędzie się w dniach 24-26.03.2017 r. w Kudowie – Zdroju. W programie jak zwykle nie zabraknie atrakcji – będą spotkania z podróżnikami, relacje z wypraw, koncerty oraz filmowe prezentacje.

Festiwal potrwa trzy dni, od 24 do 26.03.2017. Szczegółowy program tegorocznego wiosennego 17 Południka już wkrótce, natomiast już dziś wiemy, że pojawią się:

Zwycięzca tegorocznego plebiscytu na Żeglarza Roku – Szymon Kuczyński wraz z Dobrochną Nowak, którzy opowiedzą o rejsie dookoła świata ale nie tylko. Jakub Rybicki oraz Paweł Wicher, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z wyprawy na Grenlandię. Jurek Arsoba zaprezentuje wspaniałe zdjęcia z wyprawy na Syberię. Emil Witt opowie jak podróżować tratwą wśród Indian a Wojciech Heliński podzieli się doświadczeniem z podróży do niebezpiecznej Kambodży.

To i wiele innych atrakcji czekają na Państwa tym razem w Kudowie Zdroju w Sali Teatru Zdrojowego ul. Moniuszki 4.

Wstęp płatny: piątek – 15 zł, sobota – 25 zł, niedziela – GRATIS! Karnet na piątek wraz z sobotą – 35 zł.

Czekają liczne konkursy z nagrodami

O samej Kudowie Zdrój

Jest to bardzo malownicze miasteczko położone w pobliżu czeskiego miasta Hradec Králové. Kudowa posiada bardzo bogate zaplecze gastronomiczne, przepiękny park zdrojowy oraz malownicze otoczenie na styku Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Miasto wpisane do rejestru zabytków jako historyczny układ urbanistyczny, natomiast pozostałych zabytków w niewielkiej stosunkowo Kudowie jest ponad dwadzieścia.

Więcej informacji o samym festiwalu znajdziecie Państwo pod adresem: www.17poludnik.pl/festiwal-2017/festiwal-17poludnik-2017/informacje-o-festiwalu.html

Na koniec krótki quiz!

Gdzie organizowana jest jesienna edycja Festiwalu 17 Południk?

17 Południk jesienne edycje festiwalu organizuje rok rocznie w Pasterce w górach Stołowych.

 

zdjęcia 17 Południk oraz Wikipedia

redakcja

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE