Sty 272014
 

Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 Południk zaprasza wszystkich miłośników fotografii i podróży do malowniczej miejscowości Srebrna Góra na warsztaty fotograficzne z Tomaszem Tomaszewskim.

Tomasz Tomaszewski – najbardziej uznany, współczesny, polski fotograf prasowy, mistrz reportażu, wieloletni współpracownik National Geographic, juror konkursu World Press Photo. Warsztaty odbędą się w weekend 21-23.03.2014 r. w Domu pod Twierdzą w Srebrnej Górze.

Podczas trzech intensywnych dni będziemy rozmawiać o tym, jak budować spójną historię za pomocą obrazu fotograficznego. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czym jest zdjęcie „otwierające”, jak szukać puenty, jak eliminować zdjęcia zacierające wrażenie spójności, a w końcu jak opanować chaos i zorganizować tysiące zdjęć naświetlonych aparatami cyfrowymi, aby tworzyły intrygującą i ciekawą opowieść. Poznamy zasady dotyczące fotografii: ludzi, pejzażu, architektury i portretu oraz reguły obowiązujące przy wyborze techniki kolorowej lub czarno-białej, a także podstawowe kroki doprowadzające nasze zdjęcia do zadowalającego technicznie poziomu. Wiedzy, którą zgłębimy podczas tych warsztatów, z pewnością nie znajdziemy w żadnej książce, a tym bardziej w internecie.

Warsztaty organizowane są przede wszystkim z myślą o początkujących fotografach i fotoamatorach. Zapraszamy jednak wszystkich, którzy lubią i kochają fotografię. Również zaawansowanych amatorów i zawodowych fotografów, bowiem spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim to nie tylko lekcja fotografii, to również, a może przede wszystkim, fascynująca rozmowa o filozofii, podróżach i współczesnym świecie. Kto choć raz miał okazję się z nim spotkać, ten wie, że to człowiek wyjątkowy i rozmowa z nim to zawsze niezwykła przygoda.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.17poludnik.pl lub www.dompodtwierdza.pl

Inf. prasowa

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE