Wakacje w Dubaju

Dubaj jest dla wielu Europejczyków synonimem dalekowschodniego bogactwa i przepychu. Wyobrażamy sobie to miasto, a dokładnie emirat, jako wybrukowany złotem i diamentami raj, gdzie wszystko się błyszczy, a piękni i bogaci ludzie mieszkają w najwyższych na świecie wieżowcach. Jak jest w rzeczywistości i o czym warto wiedzieć, jeżeli marzą nam się wakacje w Dubaju?
Dubaj jest drugim po Abu Zabi największym emiratem wchodzącym w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich, położonych nad Zatoką Perską. Językiem urzędowym jest arabski,a obowiązującą walutą są dirhamy, które niemal 1:1 są równe wartości złotówki. Najwygodniejszą formą wymiany pieniędzy będzie zakup euro lub dolarów w Polsce, a następnie wymiana ich na dirhamy na dubajskim lotnisku. Nie martwcie się też, jeśli nie znacie arabskiego – w Dubaju wszystkie komunikaty i informacje nadawane są również po angielsku, a dodatkowo jest to tak międzynarodowe miasto, że niemal każdy mówi tam również po angielsku, a zwłaszcza w hotelach i ośrodkach turystycznych.
Jedną z najważniejszych informacji będzie ta o pogodzie – przy planowaniu wakacji w Dubaju bierzcie pod uwagę terminy od października do maja, ponieważ temperatura w sezonie bywa nie do wytrzymania – latem dubajskie termometry pokazują nawet 50 stopni Celsjusza.
Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich biją ostatnio rekordy popularności i tak naprawdę możemy je dziś zarezerwować w dosłownie każdym biurze podróży. Jeżeli jednak marzy nam się wyprawa zorganizowana na własną rękę, która nie będzie typowym zwiedzaniem przeplatającym się z wylegiwaniem na plaży i wystawnymi posiłkami w hotelowej restauracji, to taka opcja również jest możliwa i przy odrobinie szczęścia i cierpliwości może się okazać bardzo korzystna cenowo. Noclegi w luksusowych hotelach w centrum Dubaju warto zamienić na oferty z Airbnb albo nawet Couchsurfingu – nie dość, że zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy, to jeszcze będziemy mieli okazję poznać rodowitych Dubajczyków, zjeść z nimi posiłek, poznać ich wyjątkową i tak odmienną od naszej kulturę, a przy odrobinie szczęścia zyskać darmowego przewodnika, który pokaże nam nieoczywiste i równie zachwycające oblicze Dubaju.
Wakacje w Dubaju zawsze będą się wiązały z intensywnym zwiedzaniem. Nie jest to jednak europejska stolica pełna muzeów, pomników historycznych i galerii sztuki – w Dubaju na pierwszym miejscu jest przepych, bogactwo i możliwość pochwalenia się nimi przed turystami. Na typowej liście “do zobaczenia” powinien znaleźć się Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek na świecie, którego zwiedzanie można połączyć z popołudniem spędzonym w dubajskim akwarium – przy zakupie biletu combo do obydwu tych miejsc możemy zaoszczędzić nawet 100 zł, w zależności od pory dnia, którą wybierzemy na odwiedziny w najwyższym, 160-piętrowym budynku świata. Kolejnym miejscem, gdzie możemy na własne oczy doświadczyć bogactwa ZEA, jest Dubaj Marina – część miasta, gdzie zobaczymy najpiękniejsze jachty i wieżowce, zjemy luksusowy obiad czy też wybierzemy się na ekskluzywny rejs. Jeżeli podróżujemy z dziećmi, koniecznie zarezerwujmy czas na wizytę w Global Village, czyli dubajskim centrum rozrywki. Znajdziemy tam wesołe miasteczko, kino, mnóstwo sklepów z pamiątkami i np. lokalnymi przyprawami, sekcję gastronomiczną, a także pawilony stworzone na wzór konkretnych krajów, takich jak Włochy czy Japonia. Global Village najbardziej spektakularnie wygląda wieczorami, kiedy cały kompleks jest pięknie podświetlony. Idealnym zwieńczeniem wycieczki do Dubaju będzie spędzenie dnia na safari, gdzie możemy wybrać się na przejażdżkę jeepem, wsiąść na wielbłąda, zrobić sobie tatuaż z henny i zjeść kolację przy zachodzie słońca. Fani zakupów na pewno odnajdą się w Dubai Mall, czyli największym centrum handlowym na świecie. Amatorzy plażowania muszą odpocząć na jednej z najpiękniejszych dubajskich plaż – JBR Beach i Jumeirah Beach.
Wakacje w Dubaju mogą być wspaniałą, niezapomnianą przygodą nawet, jeśli nie jesteśmy milionerami. Nie zapominajmy o tym i cieszmy się tym pięknym miejscem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here