Lis 142015
 
Trawers w Polskę

Jeśli ktoś zastanawia się jakie tajemnice kryją polskie ogrody zoologiczne, jak zdobyć hałdę albo jak nurkuje się w celach archeologicznych powinien zarezerwować sobie jeden weekend w listopadzie i przyjść na festiwal Trawers w Polskę.

W piątek i sobotę (20-21 listopada) na auli w Wyższej Szkole Europejskiej, przy ul.Westerplatte 11, wystapią goście z różnych stron Polski, a ich zadaniem będzie udowodnienie, że Polska to nie jest kraj tylko dla emerytów.

Nieformalna Grupa Trawers wspierana przez Instytut Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły Europejskiej zaprasza na wycieczkę szlakami mniej oczywistymi. Organizatorzy, mają jeden cel: przekonać krakowską publiczność, że w najbliższej okolicy wiele jest jeszcze do zobaczenia. Podobno rodzima egzotyka jest na wyciągniecie dłoni, a ciekawe historie czają się za każdym rogiem. Może zamiast polować na tanie wczasy za granicą warto, od czasu do czasu, skasować w weekend bilet strefowy lub poszukać promocji krajowych i wyruszyć na spotkanie przygodzie.

Czego można spodziewać się na tegorocznej edycji festiwalu? Będziemy mieli okazję posłuchać podwodnych archeologów – Magdaleny Nowakowskiej i Artura Brzóski. Na historyczną wycieczkę po ogrodach zoologicznych zabierze nas Patryk Pufelski, a od Artura Komorowskiego i Adama Kapturkiewicza dowiemy się czym jest tajemniczy urbex i gdzie go uprawiać. O Tatrach i Bieszczadach opowie jedyny w swoim rodzaju gawędziarz – prosto z Muzeum Tatrzańskiego – Wojciech Szatkowski. Jak odnaleźć swoich przodków podpowiedzą dziewczyny z Your Roots in Poland – Karolina Szlęzak i Kinga Borowiec, a uroki Nidy odkryje przed nami Ewa Rodacka. Grzegorz Gajek przybliży publicznościGeopark „Małopolski Przełom Wisły”, Michał Słowioczek zdradzi jak wyglądała Extreme Hołda Expedition, a dzięki Bronowickiemu Archwium Społecznemu przeniesiemy się też na chwilę w czasie. Na zakończenie festiwalu będziemy mogli już spokojnie sporzeć na wszystkich z góry, ponieważ Polska z drona wybrała dla nas najpiękniejsze ujęcia. Nic tylko podziwiać. Festiwal zakończy pokaz słynnego już filmu Cząstka Podlasia.
Na wszystkich, który zdecydują się spędzić weekend z TRAWERSEM i WSE czekają nie tylko prelekcje, ale także wernisaż zdjęć oraz niespodzianki i konkursy z nagrodami. Nieformalna Grupa Trawers ma nadzieję, że dzięki festiwalowi podróże po Polsce nie będą kojarzyć się stereotypowo tylko i wyłącznie z zatłoczonymi i dobrze znanymi Krupówkami czy plażą w Jelitkowie.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie: facebook.com/trawerswpolske

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE