Paź 242013
 

W dniach 26-27 października w Krakowie po raz pierwszy odbędzie się festiwal podróżniczy, poświęcony wyłącznie turystyce po naszym kraju. TRAWERS w Polskę to spotkania z ludźmi, którzy wiedzą, że Polska to nie tylko Tatry, Bałtyk, czy Mazury. Choć na festiwalu zostaną przedstawione i te atrakcje turystyczne, to jednak od innej, zaskakującej strony.

W ostatni weekend października zapraszamy do klubu muzycznego, przy ulicy Berka Joselewicza 21 w Krakowie. Gośćmi festiwalu „TRAWERS w Polskę” będą między innymi uczestnicy projektu BALTICA, którzy trasę między Krakowem a Gdańskiem przebyli na tratwie zbudowanej z surowców wtórnych. Poznamy również uczestnika jednego z najdłuższych maratonów rowerowych na świecie, którego trasa biegnie – ku zaskoczeniu wielu – wzdłuż polskiej granicy.

Z kolei o tym, jak wygląda Polska z perspektywy monocyklu, slackline’a, czy motoroweru, opowiedzą pasjonaci tych dyscyplin, którzy dzięki niecodziennym zainteresowaniom mają szansę poznać nasz kraj z zupełnie innej strony. Natomiast Kuba Terakowski, wieloletni współpracownik miesięczników n.m.p. i Rowertour, zaprezentuje zdjęcia wykonane podczas swoich licznych wędrówek ze Świnoujścia na Hel i opowie o tym, jak wygląda polskie wybrzeże, gdy nie jest zatłoczone przez wakacyjnych plażowiczów.

Na Festiwalu będzie się można również dowiedzieć, gdzie w Polsce produkuje się najlepsze wino, jak wyglądała turystyka w Polsce międzywojennej, a także nauczyć się podstaw języka kaszubskiego. Program festiwalu dostępny jest na stronie http://www.trawers.turystyka.pl/festiwal/program
Do wydarzenia można dołączyć również na facebooku: https://www.facebook.com/events/562639240448481/?fref=ts

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazje wygrać liczne nagrody: mapy, książki i przewodniki. Już teraz wszystkich amatorów podróży po Polsce zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy artykuł, który zostanie opublikowany w kolejnym numerze bezpłatnego magazynu internetowego TRAWERS. Opisz swój region lub podziel się wspomnieniami ze swojej wyprawy po Polsce i pokaż nasz kraj z nieznanej nikomu strony. Wasze propozycje wysyłajcie na adres redakcja@trawers.turystyka.pl. Czekamy do 20 listopada.

TRAWERS

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE