Cze 302014
 

Busem w nieznane – to tytuł kolejnej wyprawy projektu podróżniczego TheTravelbus! Głodni przygód i ciekawi świata – z takim poczuciem szóstka młodych osób rusza w odległe strony naszego Kontynentu. Podróżnicy będą zwiedzać Europę 26-letnim busem.

Do wyprawy organizatorzy przygotowywali się prawie pół roku. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Bus został wyremontowany i ulepszony specjalnie z myślą o podróżniczym zastosowaniu. Młodzi turyści, doświadczeni poprzednią wyprawą „Busem Po Europie Zachodniej”, są chętni poznać inne kultury i zawrzeć kolejne, nowe znajomości. Co ciekawe, ekipa zamierza przejechać około 8000 km w niespełna miesiąc. Tym razem kierunek jest nieznany, co sprawia, że wyprawa wydaje się jeszcze bardziej ekscytująca.

Dokąd pojadą? Tego nie wiedzą nawet oni sami! Skoro jadą w nieznane, prawdopodobnie dopiero w czasie podróży będą ustalać kolejne państwa czy miasta do zwiedzenia. Skąd pomysł na taką podróż? Przecież każdy przed planowaniem podróży ustala szczegółowo trasę. Travelbusowicze idą temu na przekór. Mówią: „My tacy nie jesteśmy!” Travelbus będzie przemieszczał się bezplanowo przez cudowne kraje naszej Europy. Wojciech Kostek – pomysłodawca i założyciel projektu, mówi: Każda przygoda niesie w sobie coś pozytywnego, nieznanego, tajemniczego. Te wszystkie chwile pozostają w naszych pamięciach. Kiedy wracam do wspomnień z zeszłorocznej wyprawy, pojawia mi się uśmiech na twarzy. Jesteśmy otwarci i głodni przygód. Liczymy, że w tym roku, to co zobaczymy i doświadczymy w podróży Travelbusem będzie inspiracją i zachętą do zaangażowania się w kolejne takie projekty.

Niektórzy mogą zastanawiać się, dlaczego w tak daleką podróż ekipa TheTravelbus wyjeżdża 26-letnim busem. Otóż stary bus ma sporo zalet. Wiek pojazdu sprawia, że wygląda on modnie i kultowo. Jest on głównym elementem projektu. Nazwa „The Travelbus” nie wzięła się znikąd. Mogłoby wydawać się nawet, że ten samochód ma duszę. Założyciel projektu z uśmiechem przekonuje: Sprawdźcie sami! Wielkim atutem samochodu jest prosty w obsłudze silnik i mechanika busa. Nie wymagają one specjalistycznego sprzętu by naprawić nawet te największe usterki.

Wyprawę i losy travelbusowiczów można śledzić bezpośrednio na fanpage’u projektu www.facebook.com/TheTravelbus

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE